bugün

3 hafta düzenli yapıldığı takdirde bedenin hayır diyemeyeceği uyku saati.

ağır bir işiniz yani bedenin ön planda olduğu bir işte çalışılmıyorsa çok sıkıntı çıkmaz. mesele adapte olmaktadır.
Yeterli miktarda uyumak demektir.

Keşke 6 saat uyuyabilsem ben de.
4 saat uyuyorum, maksimum 5 saat.
6 saat de oluyor tabi ama sık sık uyanıyorum...

(bkz: uykuya miktar demek)
şayet 11 ile 5 arası ise iyidir. ama sabah 5 öğlen 12 uyuyorsan yetersizdir.
Özendiğim durumdur. Her çeşit uyku saatini, miktarını denedim ama olmuyor, yetmiyor.
Böyle insanları görünce hayretle bakıyorum. Gün geliyor 10 saat uyuyorum. Gün geliyor 2 saat. Gün geliyor hiç uyumuyorum. Hayır acaba ben mi insan değilim. Yalnız mıyım? Yalnız değilsem bildirin dostlar. Mesaj atın, cevap yazın. Mutlaka birilerinin olduğunu hissediyorum.
derhal edinmem gereken alışkanlık. bugünden itibaren 10 saat çalıştırılan bir işyerine giriyorum. e bana ne kalıyor? 14 saat. hayvan gibi 10 saat uyuyup 10 saat çalışıp kendime de 4 saat ayırmaktansa 6 saat uyur, değerlendirilmeyen 8 saatte de kitap okur müzik dinler bira içerim. (evet en büyük eğlencem bunlar, gönül havuz partisi de yapmak isterdi)
orta vadede bünyeye yetersiz gelip yorgunluğa yol açabilir.
iki yıl kadar günde 3 saatten fazla uyumayan biri olarak önerdiğim durumdur.
günün neredeyse tamamı elinizde oluyor.
edit: uykuda nefes darlığı çekiyorsanız, düzgün beslenmezseniz 6 saatlik uyku yetmeyecektir.
Rahmetli ananemin hiç gece 12 den ve sabah 5 ten hariç zamanda uyurken görmedim olabiliyor demek ki. .
bence fazla bile 4 saat uyku insan için yeterlidir öncelikle vücut alıştırın sonrası kolay.
bana gore değil!
Yeterlidir..
insandan insana değişir, birine iyi gelen diğerine gelmeyebiliyor.
ben ki uykusuzluğa hiç tahammül edemeyen, tüm günü ölü modunda geçen biriyim ki bildiğim kansızlığım yok fakat vücutta bir şeylerin eksik olmasıyla alakalı olabilir.
türkiyeyi bu yüzden yarım süper güç yapabildi reis. 6 saat uyu ondan sonra bekleki memleket gelişsin.
en fazla 3 saattir uyku. 3 saatte yolda geçse kaldı 18 saatcik. 18 saat çalışsanızda reisimize her ilde bir saray yapsak diyen yok aranızda. beyimiz 6 saat uyuyacak çünkü.
güncel Önemli Başlıklar