bugün

sallıyor gibi.
siktir git bize mi çalıştın denilesi açıklama. lan birinci olduysan oldun iyi aferin niye demeç veriyosun peki. hiç anlamam bunu ha sadece tuvalete gitmek için ders çalışmayı bıraktım. nası açıklamalar bunlar ya. belki o sınava bir daha girsen derece yapamayacan bildiğin sorular gelmiş yapmışsın aferin şimdi de get.
yalandır, dersanenin öğrencinin ağzına sıçmadan derece yapabileceğini göstermek istercesine söylettiği sözlerdir.

kendi dersanemden biliyorum. türkiye birincisi çıkarmışlar sbs'de, öyle yazıyorlar en azından. birinci olup olmadığını tam anlayamadım küsüratlı rakamlarla ama derece işte. sbs grubunu görseniz çocukların ağzına ot sunsan dalgınlıktan yiyecek durumdaydılar. ders çalışmaktan o derece bitkindi çocuklar. o çocuğu açıklama yaparken görsem "çok çalışmadım, düzenli çalıştım. hocalarım böyle söyledi çünkü" diyecek. yalan. bizim dersanede çok çalışmamayı öneren bir hoca olamaz, hepsinin ciğerini biliyorum.

hadi üniversite sınavına girenler yapınca bir derece düşünebilirler kendi diyeceklerini ama 13-14 yaşında hem sınav döneminin tüm piskopatlıın atamamış hem de ergenliğin zirve dönemlerinde olan yani ne söyleyeceğini düşünmekten aciz çocuklara b lafları söyletmek ayıp.
ne yapıyorsan yap, yaptığın işin en iyisini yap.
hiçbir şekilde yalan olduğuna inanmadığım söylemdir.
güncel Önemli Başlıklar