bugün

gününüz aydın, sendromumuz bereketli olsun.

işe gidenlere hayırlı işler, eşe gidenlere hayırlı eşler.

evet, pvhy yokken onun görevini ben devraldım.
Günaydın memleket
Irkçılar, siyasal islamcılar, ulusalcılar ve iNCE iNCE akp ye yanlayanlar hariç.
Uyanma zorluğu yaşayan kaderdeşlere günaydın...
Neyse bugün bolca uyurum inş. Dinimiz amin.
Günaydın sözlük.
herkese günaydın. bugün 14 mart. tıp bayramı. aynı zamanda pi sayısı günü imiş.

görsel
görsel
Günaydın beybisu lar... elitcan lar...

Neyse gece uyanıktım. Ben yatar.
Günaydınlar olsun efendim! Madem Pi günü; pi gibi hanesinin sırrına eremediğiniz alemde, siz bari gönlünüzün muradına erin, ferahı bulun inşallah! Dert keder ırak, sevgi yamacınızda dursun! Kalbinizin aradığı sizi bulsun! Güzel günleriniz olsun! Popçikililerim benim. Pop pop çiki çiki...
Ayın en sevdiğim gününe gelmişiz ya. Yeni fark ettim. Günaydınlar.
herkese günaydın. bugün 15 mart. dünya tüketiciler günü. yani hepimizin günü. bilinçli tüketiciler olmak dileğiyle günüzü kutluyoruz.

görsel
Günaydınlar olsun efendim!
günaydınlar sözlük arkadaşlarım. harika bir gün geçirelim, attığımız her adım güzelliklere çıksın!
herkese günaydın. bugün 16 mart perşembe. Dünya Vicdan Günü:

israil askerleri, 16 Mart 2003’de buldozer operatörleri ile Rachel Corrie’yi katletmiş ve daha sonra bu olayın bir kaza olduğunu söylemiştir.

Corrie’nin ölümün ardından o tarih Dünya Vicdan Günü olarak isimlendirilerek hem Rachel Corrie’ye atfedildi hem de vicdanın önemine dikkat çekmek için çalışmalar başlatıldı.

görsel

(bkz: https://www.ensonhaber.co...dir-ve-nasil-ortaya-cikti)
Günaydın! Hayırlısı bakalım.
Günaydınlar herkese nöbeti gündüzcülere devrediyoruz efem.
Günaydın. Uyanamıyorum ama...
Günaydın bebek.
Bütün sözlükdaşlarıma günaydın dileklerimi gönderiyor, herkesi kucaklıyorum.
gününüz aydın olsun. havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun.
Günaydın! Hayırlı sabahlar ve cumalar herkese. Şakir hariç...
ne kadar duru bir gün, hem huzurlu hem hüzünlü bütün sokaklar. edebiyat parçalamaktan hoşlanmam; belki de değildir bilemeyiz.
günaydın fişne reçellerim.

eve gidene eş, eşe gidene işler dilerim falan gibi bir şeydi. ah pvhy ah...
herkese günaydın. bugün 17 mart cuma. dünya uyku günü. Bu yıl Dünya Uyku Günü’nün tema cümlesi, “Sağlık için Uyku Esastır” olarak belirlendi. Tıpkı iyi yemek ve egzersiz yapmak gibi, uyku da kişinin fiziksel, zihinsel ve sosyal esenliği için temel oluşturan bir davranış. Ancak ne yazık ki hâlâ genel sağlık için gerekliliği tam olarak anlaşılmış değil.

Dünya Uyku Günü, genellikle modern yaşam alışkanlıkları nedeniyle taviz verilen uyku konusunda farkındalık yaratmak için tasarlanmış bir gün. Uykuyu kutlamak ve tıp, eğitim, sosyal hayat, hatta otomobil kullanmak da dahil olmak üzere uykuyla ilgili önemli konularda harekete geçme çağrısı yapmak amacıyla her yıl düzenleniyor. Ayrıca uyku bozukluklarının daha iyi önlenmesi ve yönetilmesi yoluyla uyku sorunlarının toplum üzerindeki yükünü azaltmayı amaçlıyor. Dünya Uyku Günü, her yıl bahar ekinoksundan önceki cuma günü kutlanıyor; bu yıl da 17 Mart 2023 Cuma gününe denk düşüyor.

e büyük araştırmalar, bir yetişkin için ortalama uyku süresinin yaklaşık 7-8 saat olduğunu göstermektedir. Her yıl Dünya Uyku Günü’ne ev sahipliği yapan Dünya Uyku Derneği uzmanlarından Dr. Clete Kushida şöyle anlatıyor: “Bu sorunun kısa cevabı, ‘en az 7 saat’tir ancak gerçekten dinlendirici bir uyku sürenin yanı sıra sürekliliğe ve derinliğe de bağlıdır.”

dinlendirici bir uyku, süreye, derinliğe ve sürekliliğe bağlıdır. Daha sağlıklı uyku için birkaç adım atabilirsiniz:
• Her gece yeterli miktarda uyumayı hedefleyin.
• Düzenli uyku ve uyanma programları oluşturun. Kolayca dalabileceğiniz bir uyku vakti seçerek başlayın, uyku sürenizi sabit tutun, yeteri kadar uyumadığınızı düşünüyorsanız daha erken yatmaya çalışın.
• Uykunuzu bozabilecek faktörleri ortadan kaldırarak uykunuzun sürekli olmasını sağlayın.
• Her zamanki uyku programınızı değiştirmek zorunda kaldıysanız mümkün olan en kısa sürede normal programınıza dönmeye çalışın.
Günaydın hayırlı cumalar.
güzel bir cumartesi sabahından herkese günaydın. bugün 18 mart. ŞEHiTLERi ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERi. bütün şehitlerimize allah'tan rahmet diliyorum. benim eşim de bir şehit kızı. vatan için çok şehit vermiş bu topraklar. ama nedense yetmemiş. hala depremde sellerde şehit vermeye devam ediyoruz. şehitlik yüce bir makam ama birilerinin yaptığı yanlışların bedelini kanı ile canı ile ödememeli bu millet.

bu arada amerikada "dünya şu günü" 16 tane başlık var.

görsel
görsel
görsel
herkese günaydın. bugün 20 mart pazartesi. haftanın ilk günü. herkese hayırlı mesailer.

20 Mart Birleşmiş Milletler Uluslararası Mutluluk Günü imiş aynı zamanda.

(bkz: https://www.un.org/en/observances/happiness-day)