bugün

kafası bozuk, erkenden işe gitmek zorunda olan ve o gün tersinden kalkmış bünyenin "günaydın" denmesine verdiği cevaptır. ama şöyle de olabilir; günaydın diyen kişiyle*akşamdan felaket kavga etmiştir. henüz uykudan arınmamış beynin, "bana yine kötü bir laf söylüyor galiba" gibi algılamasıyla verilmiş cevapta olabilir.
telefonun sesiyle tatlı uykusundan uyanan kişinin hem uyku sersemliği hemde aslında henüz gününün aymaması sebeiyle karşıdakine küfür dışında verebileceği cevap.
(bkz: uykudan uyaninca agresif olan tipler)
Gece tavuk gibi erkenden yatan ukala kişilerin sizin gecenin hangi köründe uyuyamadığınızı sorgulamadan ooo günaydın efendim akşam oldu dercesine günaydın demelerine karşılık verilecek en kibar ve hafif cevap
kişinin, günaydın diyen insanın sevgilisi tarafından boynuzlandıgını bilmesi halinde kullanacagı cümle.
(bkz: karizmatik cevaplar)
-günaydın abi
-asıl sana günaydın!
-!?..nasılsın?
-sanane lan sanane!
-!?!?..
-günaydın
-asıl sana günaydın
-yakıstı mı simdi bu sana??
-asıl sana yakıstı mı?

(bkz: hocam cayla geldim)
5 çayı(ikindi ile akşam arası sayılır) sırasında uyanan kişiye ne diyeyim . lebron james mi?
danasal selam alma yöntemi, akabinde möölemek lazımdır.
+günaydın.
-asıl sana günaydın.
+nasılsın?
-sen nasılsın?
+işler nasıl gidiyor?
-senin işler nasıl gidiyor?

sorulan hiçbir soruya kendi şahsı adına cevap vermeyip, soruya soruyla cevap vererek devam eden diyaloglara sebep olabilir.
murat diyene koyayım da tur at demesi muhtemel şahış.
gece bekçisi söylemidir.
akabinde "gözün aydın, götün açıkta uyandın." cevabı verilip kişiyi göt edebilirsiniz.

(bkz: artise artiz cevaplar)
bay bay deyince bayan bayan diyecek kadar sözlüğü gelişmemiş kişilerin kulllandığı kelime.