bugün

nasıl bir ego tatminidir diye düşünüp durduğum kamera önünde de arkasında da olmanın getirisinin ne olacağını sormak istediğim kişiye ait sorunsal..
bir nevi mahalle de topun sahibi olan çocuk davranışıdır.
aynı zamanda hep "asıl oğlan" dediğimiz yakuşuklu kişi buna aşık olur. intiresting yani...
(bkz: kime verseydi) sorusunu sormamıza neden olan durumdur.
(bkz: cem yılmazın her filminde kendine başrol vermesi)**
bir koltukta iki karpuz taşıyabilecek yeterlilikte olmasından ileri gelmekte herhalde...
mevcut role uygun; kendinin ikamesi olabilecek birini bulamamasından kaynaklanabilir bir durumdur. böylece tasarladığı karakteri, diğer oyuncuların yorumlarıyla farklı yönlere saptırmayarak, yansıtmak istediği şekilde gösterebiliyordur.
kadın yetenekli ve kendine güveniyor demek ki. bu aynı bir şarkıcının sözlerini kendi yazdığı bestesi de kendisine ait bi şarkıyı yorumlamasına benziyor. ve daha etkili oluyor.
diziyi yazan da oynayan da o kime ne ki? günümüzdeki bazı oyuncular ve bazı mankenler gibi rol için yapımcıyla yönetmenle yatmıyor en azından. oyunculuğu berbat denilemeyecek kadar iyi. "faşist, egoist" yorumlarına gelirsek bunlara katılmıyorum. beğenmeyenler izlemesin olur biter.
en büyük sebeplerinden birisi de kendiyle dalga geçebiliyor olmasıdır. dizinin kadrosu çok sağlam derken gülse birseli de bu kadroda gördüğüm için bu kelimeleri kullanıyorum. doğru olanı yapmakta.
Gülse Birsel balcılık yapsaydı parmağını yalardı. O zaman da "bu ne kilo? Yemiş yemiş şişmiş" denirdi.
(bkz: hak etmek)
saçma bir durumdur. profesyonellik başka bir şeydir. spielberg yönettiği filmlerde genellikle hiç görünmez, tarantino, en gereksiz rollerde görünmeye dikkat eder, o koskoca sergio leone, söylendiği üzre "bir zamanlar amerika" filminde robert de niro ´nun tren bileti aldığı sahnede "biletçi" yi oynamış. ön plani gec arka planinda en arkalarinda bir rol.

gülse birsel´in ne kadar açgözlü ve profesyonellikten nasibini almamış bir kadın olduğunu gösterir o.
en doğal hakkıdır.
bal tutanın , parmağını yalamasıdır .
gülse birselin fesat kesim tarafınfan hakkının yenmesine sebep olur. oysa ki dizi daha cast aşamasındayken beni arayıp bik bik cim böyle bir rol var ister misin tam senin tarzın köpürtür de köpürtürsün demişti de ben kabul etmemiştim. gitmeyelim şimdi üstüne. *