bugün

Sözleri acıdır aslında ..belki de ölen bir maşuku tasvir eder. .
iyidir iyi.
zuhal olcay versiyonu hüznün dibine vurmuş şarkı. bora ayanaoğlu orijinal versiyonu ise türk filmlerinde hissettirir insana kendini. gözleri yaşartmaya ulaştığı an biter.
acaip zarif, çok naif eskilere karışmış hislerin ve güzelliklerin şarkısı ...

gönül akkor yorumu için;

http://yetmisler-seksenle...r-guller-ve-dudaklar.html
dinlediğimde içimi engelleyemediğim bir hüznün kapladığı nadir şarkılardan biri...
http://www.dailymotion.co...-guller-ve-dudaklar_music
bestesiyle, insanın aynı anda farklı duygular hissetmesini sağlayan zuhal olcay'ın çok güzel yorumladığı eskilerden bir şarkı. bir beste; hüzün, mutluluk, umut, özlem... nasıl olur da... kısacası çok çok güzel bir şarkıdır.

edit: http://fizy.com/#s/1ajdj6
gülünce dudakların,
bir gonca güle benzerdi,
ben dudaklarını sense gülleri severdin...

güller ve dudaklar şimdi,
ne kadar acı ve gizli,
eski bir aşkı anlatır,
güller ve dudaklar şimdi...

döküldü yaprakları,
mazim denen o bahçeye,
kayboldu dudakları,
seven yok artık gülleri...
(bkz: my dying bride- the blood the wine the roses)
eski bir aşkı anlatır şarkının en baş kahramanlarıdır; ki onlar güller, ki onlar dudaklardır. canlarım benim.

güller hey! güller ki o günler, hani o geldiğini zannedip de sana evdeki tüm takvimleri yaktıran günlerin en güzel koktuğu akşamınüstlerinde koklamaya kıyamadığın güller!
dudaklar hey! dudaklar ki o günler, hani o hiç bitmeyeceğini zannedip de sana beynindeki tüm takvimleri yaktıran günlerin en güzel koktuğu akşamınüstlerinde öpmeye kıyamadığın dudaklar!

ne güller sevdim ki, ellerime battıkça dikenleri ben sustum onlar güldüler.
ne dudaklar sevdim ki... zaten atilla ilhan devamını getirmiş bi şekil... boş konuşuyoruz muntazaman.
durmadan dinlenebilen zuhal olcay parçası. buruk buruk girer parçaya kemanlar ve piyano, sonra o büyülü ses... aradaki keman geçişleri de ayrıca hayran olunası. klibini hatırlıyorum bu parçanın, ufaktım. televizyonda bir programdan klip arkasını falan izliyorum bunun. klibi çekebilmek için tersten ezberlemiş parçayı zuhal olcay, zira klip tersten yayınlanıyor. hastasıyız.
zuhal olcay kadar hoş şarkıdır. *
zuhal olcay'ın sesinin gücünün farkına vardırtan adeta insanı alıp götüren şarkı..

eski bir aşkı anlatır..
(bkz: gülkurusu dudaklar)
Arjantin tango yaparken sıkca kullanılan bir muziktir bu sarkı partnerinizle mukemmel bir hava ve uyum yakalamanızı saglar tabi yan etkileri icinde eski sevgiliyi hatırlama, salya sumuk aglama, sarkının dile dolanması vb. olaylar olabilir.
(bkz: zuhal olcay)ın seslendirdiği çok hoş ve anlamlı şarkı...
sözleri şöyledir:

Gülünce dudakların bir gonca güle benzerdi
Ben dudaklarını sense gülleri severdin

Güller ve dudaklar şimdi ne kadar acı ve gizli
Eski bir aşkı anlatır
Güller ve dudaklar şimdi

Döküldü yapraklarım, mazim denen o bahçeye
Kayboldu dudakların seven yok artık gülleri

Güller ve dudaklar şimdi ne kadar acı ve gizli
Eski bir aşkı anlatır
Güller ve dudaklar şimdi
zuhal olcay'ın yorumuyla, zirvelerde dolaştığı çok güzel bir şarkı.

2001 tarihli başucu şarkıları albümünde yerverdiği bu şarkıya, çok da güzel bir klip çekmişti.

klip için; http://www.youtube.com/watch?v=53xq6ZXDDRQ
zuhal olcay'dan dinlenesi şarkı.
sözü ve müziği bora ayanoğlu'na ait çok güzel bir parçadır.
bora ayanoğlu, gönül akkor ve zuhal olcay'ın seslendirdiği versiyonları vardır.
zuhal olcay'ın parçaya çektiği klibin ilginç bir özelliği vardır; dikkat ettiyseniz klipte zuhal olcay'ın hareketleri terstir (makyajını silmesi vs) ama dudak hareketleri şarkıya uymaktadır. bu bir bilgisayar hilesi değildir. zuhal olcay klip çekiminde tüm şarkıyı tersten söylemiştir. klip, çekilen bu görüntülerin tersten yayınlanmasıyla oluşmuştur.
bu yüzden türkiye'de en ilginç ve emek sarfedilen (şarkının tersten ezberlenmesi baya zaman ve emek gerektiren bir iş) klibe sahip parçadır.
zuhal olcaya olan hayranlığı arttıran , orjinalini dinledikten sonra hayranlığı katlayan , tatlı ve sebepsiz bir melankoliye neden olan , "bütün damar şarkılar böyle kaliteli olsa keşke" dedirten şarkı.
Zuhal Olcay' ın Muhteşem Sesiyle Hayat Verdiği, insanı Dinginleştiren,Bulunduğu Ortamın Her Türlü Olumsuz Özelliğinden Uzaklaştıran, Özellikle De Bir Kadeh Şarap Eşliğinde Dinlenilesi Kadife Yumuşaklığındaki Şarkı.
kadını çok iyi tasvir eden şarkılardan biri. hem gül hem de dudaklardır kadını kadın yapan, kadınlık bir şekilde o ikisinden geçer.