bugün

gerçek hayatta pek rastlanmayan, genellikle sinema filmlerinde dramatik etki yaratmak amacıyla kullanılan, kendini de, izleyiciyi de yok yere geren, rahatsız eden, ilgi manyağı ruh hastasıdır.
çok güldüğü için gözünden yaş gelen insan da olabilir. illa ruh hastası olmasına gerek yoktur. her insan çok gülünce gözünden yaş gelir.
ağlarken ağlarken kendini ağlamaya zorlayan ilgi manyağı arkadaştır.
çok güldüğümde benim de başıma gelen durum. bir noktadan sonra film kopuyor ve kendime engel olamıyorum, yanında çıkardığım acayip ses de cabası. ruh hastası mıyım ben şimdi sözlük?
edit:imla
trafik kazası sonrası ne yaptığını bilememe durumunda insanların sıklıkla başvurdugu sinir krizimsi olaydır.
gülerken gülerken yani gülerken sıçarken mi? ah şimdi tam yarama basarken basarken sefil dostum dostum. osurken osurken hele gözünken yaşken ryu ile ken'de de görüken bir ruh haliyken bazı arkadaşlarda da gördüğüm olmuştur.
gülerken gülerken ağlamaya ağlamaya başlayan insandan daha az ruh hastasıdır.
gerçek hayatta rastlanabilecek kişidir. açıkçası neye güldüğünü bilmeden sadece etkinin gülünme beklentisini hissedip gülerken ve bu işe devam ederken durumu kavrayınca kahkaha hıçkırıkla ani yer değiştirebilir. bu ruh karmaşası, genelde öfkelenmekle devam eder.
(bkz: bir dediğini iki eden yazar)
(bkz: gülerken gülerken)
yaklasik 2 aydan beri bende gorulen durum...hala mahsus yapiyorum zannediyorlar ama kesinlikle degil.kotu bi durum.umarim kimse yasamaz.
(bkz: geçen gün gülerken gülerken)
sinirlerin sinirlerin bozulduğu zamanlarda ortaya çıkan durum.
şiddetli bir kahkahanın ardından gelen olaydır.
o an aklına kötü bir şey gelmesiyle hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlanır.
ruh hastalığıyla alakası yok.
normal olan her insanda görülebilir.
zıt kutupların coşkusu nispetinde birbirini uyarmasından mütevellit duygu geçişidir.
manik depresiftir.
karşısındakinin allak bullak olmasına sebep olan canlılardır.siz de kahkahayı basmışken bir de bakmışsınız teselli etmeye başlıyorsunuz adamı.mevzu ne anlamazsınız bile oluverir öyle.enteresandır.