bugün

biraz bakındım, benzer başlık göremedim. efendim benim gözümde bu kategorinin insanları, diğer kategorinin insanlarına* karşı 1-0 önde başlamışlardır hayata. bir insan normalde aşırı kıl, şirret, agresif olabilir. ama eğer gülerken gözleri kısılıp çizgi haline geliyorsa, bu bütün şirretliğini siler götürür benim nazarımda. mesela ben öyle bir kişiden bahsederken "itici o ya, uyuzun teki" diyeceksem, kısık gözlerle güldüğüne şahit olduysam otomatikman ondan "biraz aksidir ama çok şirin biridir o" diye bahsetmeye başlayabilirim.

yakışıklı değil ama sempatik veya güzel değil ama tatlı diye tabir edilen insanların birçoğu bu kategoride yer almaktadır aynı zamanda.***
kıyık diye nitelendirdiğimiz insanlardır .
(bkz: melis birkan)
(bkz: keremcem)
(bkz: arzum onan)
çizgi, şeklinde lakap alırlar.
sevilesi insanlardır. ama bazı durumlarda çok zorlanırlar. (bkz: tiyatro)
çekik gözlü olurlar genelde.

(bkz: çekik gözlü kızlar) *
gülme olayı sırasında agızın ıyice acılıp yanakların goz cukurlarına kadar yukarı cıkmasından dolayı gozlerın kısılmasıdır...
tombiştirler. *
ilginç insanlardır. *
Kimi insana çok yakışan gülüş. Mesela kızlar benimkini çok hoş buluyor, benimkini dediysem gülüşümü yani.*
(bkz: kenan imirzalıoğlu)
animekarakterine dönüşürler;
görsel

bir de bu var tabi;
görsel
anime karakterine benzetilebilir.
(bkz: ben)
benim gibi tatar kökenli insanlarda da aynı durum vardır. küçüklükten beri çizgifilm karakterlerine benzetmelerinin nedenini şimdi anlıyorum. *
samet aybaba (gerçe onun hep kısıktı dimi).
gözleriyle gülen insanlar olarak adlandırılırlar.(bkz: http://futboldabugun.com/...-S%C3%B6yledi-300x215.png)
Gulunce etrafi goruyo musun gibi abuk subuk sorularla muhatap olabilirler. (bkz: cekik)
sevgilimdir kendisi. minnacık gözleri var (benim gözlerime oranla) bir de gülünce iyice kısılıyor daha bi tatlı oluyor.
maalesef benim. goz namina hicbir sey kalmiyor amk, jackie chan gibi dolaniyorum ortalarda. sonra da niye somurtuyosun...
gözleri kısık olduğundan, gülerken her türlü el hareketi yapsanızda farketmeyecej insanlardır.
kesinlikle asyalıdır. göz kapakları çekildikçe çekilirler. ama yanlara doğru da tuhaf bir şekilde uzarlar. o mutlu şebelek surata bakmak sizin de içinizi ısıtır. *
Ya ne olacağıdı?
her fotoğrafta sırıtma ihtiyacı duyduğundan hiçbir fotoğrafta gözleri görülemeyen insanlardır. (bkz: yazar burada kendinden bahsetmiş)
(bkz: kit harrington)
güncel Önemli Başlıklar