bugün

'Güler Zere bayram nedeniyle basına ulaştırdığı mesajında "Bugün sokaklarda çocuk gülüşlerine doymak isterdim" dedi.

DHKP-C’ye üye olduğu gerekçesiyle 34 yıl hapis cezasına çarptırılan, cezaevindeki 14. yılında damak kanserine yakalanan 37 yaşındaki Zere yaşam savaşı vermeye devam ediyor. Sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin tepkilerine rağmen cezaevinde tutulan Zere bayram nedeniyle basına bir mesaj ulaştırdı.

Güler Zere mesajında "Bugün sokaklarda çocuk gülüşlerine doymak isterdim. Bugün avuç avuç şeker sunmak isterdim gelecek adına.
Bugün tek tek ellerinize dokunmak isterdim" dedi.

Bayram coşkularının artık eksik olduğunu söylediği mesajın devamında Zere "Bedenim duvarların arkasında bir kör hücrede. Ama ya bilincim ya yüreğim? işte onlarla işte yanıbaşınızdayım! Fakat biliyorum ki sizlerin de benim gibi yüreğiniz buruk. Çünkü yine açlığın, zulmün, yoksulluğun kol gezdiği zamanlardayız. Payımıza düşen hep ölüm. Her mevsim sevinçlerimiz acılara bulanıyor. Her mevsim yarım kalıyor kahkahalarımız. Bir yanımız böyle bir yanımız ise umuttur. Umuttan yana ne varsa bizimledir. Bugün bayram, bugün bayramlarımızın coşkusunun eksik kaldığı zamanlardayız. Fakat biliyor ve inanıyorum ki bayramlarımızı şeker tadında kutlayacağımız zamanlar da gelecek bu vatan topraklarına. Bağımsız vatanımızda kutlayacağız en güzel bayramları" ifadelerini kullandı.'

http://haber.sol.org.tr/s...ayram-mesaji-haberi-18356