bugün

yeni yetme, sivilcesi patlamamış genç ergenlerle onların tomarla sakal bırakarak kendini bir bok zanneden sözüm ona çağdaş oysa ki kenarımın çağdaşı kişilerinin beğenmedkleri, anlamadıkları herkese düşman ve de bunu bir derece ileri götürerek, çirkeflik yaparak, çamur atarak adi bir propaganda yaparak sarfettği çirkin ve tasvip edilemez sözlerdir. Mustafa Kemal yere düşen yunan bayrağını kaldırarak düşman da olsa saygı göstermenin sınırını gösterirken bu bağnaz insanların kendilerinden olmayan her insana bir takım sıfatlar yüklemeleri vicdani ve insani olarak lanet edilesidir.
hükümete muhalif olmayı darbecilikle, postal yalayıcı olmakla, demokrasi karşıtı olmakla, ergenekoncu olmakla suçlayan adamların "çirkeflik" dersi vererek "kaka" addettikleri durum.
birbirlerine karşıt görüşteki insanların diğerini küçümseme çabası ile geliştirdikleri alaycı jargona bir örnektir. benzerleri her sosyal kampta mevcuttur.
(bkz: komünist harekete bağlı olana komünik demek)
(bkz: gülen hareketi)
(bkz: güldürme beni)
Ülkemizde kavramlar maalesef, ya kavram kargaşasına kurban gidiyor ya da kavram ırkçılığına!

Yani kavramların tanımları üzerinde o kadar oynanıyor ki, örneğin laiklik, dinci ve dindarlık gibi kavramlırın neyi ifade ettiğini kimse tam anlamıyla bilmiyor! Tam "biliyorum" dediğiniz yerde birileri çıkıp "o öyle değiş şöyle" diyor...ve kısır döngü sil baştan!

Kavram ırkçılığı ise, belirli kavramların belirli zümreler için olduğu saplantısı!

Örneğin, özgürlük kimin için? Ve kimlerin özgürlüğüne neden kısıtlama getiriliyor? Madem kısıtlamaların kaynağı sağlam o halde neden "dün yasak olan şey bu gün serbest" oluyor?

"Saygı" kavramıda aynen kavram ırkçılığına kurban edilen kavramlardan. Ateistler kendi fikir ve yaşamları için özgürlük ve saygı beklerken acaba "karşı" gördükleri içinde aynı şeyi isteyebiliyorlar mı? Değilse neden? Saygı ve özgürlük yalnızca bir zümreye ya da "gücü elinde bulunduran" bir zümreye mi ait!

Öyleyse ve bunun böyle devam etmesine izin verilirse yarın güç "karşı taraf" denilenin eline geçince ne olacak?

Sevgili dostlar! Bu ülkede her insan kavramları karmaşaya itsede, kavramları belirli zümrelere hapsetsede buna bizler önayak olmamalıyız! Eğer genç ve kültürlüysek, eğer bu ülkenin geleceğiysek, eğer biraz basiret sahibiysek bu durumda herkeze saygı ve herkese özgürlük anlayışımız olmalı!

Elbette evrensel insani değerlere saygısızlık edene saygı ve özgürlük verilmez! Ancak bu evrensel insani değerlere saygılı olana saygılı olmak bizim sorumluluğumuz olmalı!

Bu sebeple, ardından üniversite profesörlerinden, öğrencilerine; iş adamlarından devlet adamlarına binlerce insanın gittiği bir insan hakaretâmiz lakaplar takılmamalıdır!
alınılmaması gereken durumdur. ellerinden başka birşey gelmiyor ne olsa. ne olsa tek platformları internet, tek somut araçları da klavyeleridir.

tabi ki,
(bkz: it ürür kervan yürür)
(bkz: çok güzel hareketler bunlar) *
mahmut'tan hallicedir. *
çok yanlıştır. doğrusu "fetoşcu" olacaktır çünkü.
fikri manada hiçbir temeli olmayan, bağlı olan insanların cahiliye döneminden de beter bir cehaletle bu örgüte bağlılıkları haliyle ortaya sundukları bütün argümanların da saçmalık olması dolayısıyla ciddiye almama durumundan dolayı da ortaya çıkmıştır.

dinler arası diyalog denen hristiyanlaştırma projesi hakkında bu çok bilgili arkadaşların yegane argümanı her şey göz önünde olmasına rağmen "fettoş hoca hristiyanları aslında müslümanlığa yaklaştırmaya çalışıyor" ise kimse kusura bakmasın ama sizin fikirlerinizi ve bulunduğunuz örgütü kimse ciddiye almaz, saygı göstermez.
yanlıştır...fetoşçu özel ad olması hasabi ile büyük harfle yazılmalıdır....
son derece yanlıştır. doğrusu " gülen fettoşçu " olmalıdır. tabi bir de " güldüren ". yaşasın gülen hareketi!
(bkz: hareket derken)
(bkz: move your body)
(bkz: baby c mon)
vatan haini, cumhuriyet düşmanı, onun bunun çocuğu demek bence daha doğru ve vurucu olur.
(bkz: gülen hareketi)
(bkz: ahahahahaha ben buna gülüyorum ya)*
kemalist bir insana ataputçu demek gibi bir söylemdir. islamcılar kendilerine dokunulmadığı sürece haksızlıklara ses çıkarmazlar. yıllarca kendilerine benzemeyenleri aşşağılayan , hatta yeri geldiğinde katleden * bir zihniyetin neden bizi böyle fetoşçu filan diye adlandırıyorsunuzu deme hakları yoktur. evet fetoşçu . fetttoooşçççu.
doğru olan bir şey için boşuna başlık açıp database in şişmesine neden olmaktır.
meczupları delirtir.
başkalaştırmak yerine ortak yönler bulmaya çalışmak varken...

kalp kırmak yerine gönül almak varken...

insanlara kim olursan ol gene gel demek varken...

sen şucu, ben bucu, o da kukucu demek, aşağılamak, istemediği şekilde hitap etmemek niyedir.

haklı bir serzeniştir. *
Fatoş demediklerine dua edilmesi gereken durum. Ayrıca bir hareket olarak Gülen (bkz: hareket yapma lan)
karşısında "Atatürk'ü sevmiyorum" diyen birisinin olmasıyla içine dolan sinirin boşaldığı anda ağızdan birden çıkan (kötü de olsa) sözdür.
sonrasında pişman olunsa bile karşıdaki, sevmediği kutsal insanın kurduğu/kurtardığı ülkede söylediği o cümle için pişman olmadığı sürece "lafımı geri alıyorum" denilmeyecek bir sıfattır.