bugün

1985 tarihli aşmış müslüm gürses albümü.Elenor Müzikden Çıkan Albümün Prodüktörü Atilla Alpsakarya'dır.Albüm Gerek Müslüm Gürses Gerekse Arabesk Tarihi Bakımından Kilometre Taşıdır.Enstrümantal,Prodüksiyon,Arajman,Yorum Ve Şarkı Sözleri Bakımından Aşmıştır.Ayrıca Albümün Çıkış Tarihine Tekabül Eden aynı isimli Filmde Çekilmiştir.
izzet yıldızhan ve hatice'nin de seslendirdiği kılcal damar şarkı.
1985 Elenor Plak etikiyle çıkmış kalite bir müslüm gürses albümüdür.

A YÜZÜ

1-Güldür Yüzümü
Söz : Ali Tekintüre , Müzik : Yavuz Taner

2-Ben Senin Kulun Muyum
Söz : Ali tekintüre , Müzik : Yavuz Taner

3-Kalleş Dünya
Söz-Müzik : Bayram Şenpınar

4-Sevmek ne Güzel

5-ibadet

B YÜZÜ

1-Unutamazsın

2-Maziden Biri

3-Tövbe Ettim

4-Gözünden Tanırım
Söz-Müzik : Cengiz Tekin

5-Anlasana

Bu albümde emeği geçen bestekârlar:Ali Tekintüre,Yavuz Taner,Bayram Şenpınar ve Cengiz Tekin'dir.

Bu Albüm Müslüm Baba'nın Enstrümantal Anlamda En Deneysel/Başarılı Albümlerinden Biridir.Albümün Kritiğini Yapmak Gerekirse.Prodüksiyona 10 üzerinden 10 verilir.

güldür yüzümü : kanımca arabesk tarihinin gerek enstrümantal başarısı gerek şarkı atmosferi gerekse babanın müthiş yorumu ile en iyi şarkısıdır.

solo keman,ritm keman,kanun,bağlama,solo ve ritm(perküsyön)dabruka mükemmel ötesidir.

yanlız küçük bir detay; bu albümde baba,ali tekintüre,cengiz tekin,yavuz taner kadar saz ekibinin katkısıda bir hayli fazladır.şarkının atmosferi yükselip bağlama ve keman sololarından sonraki dabrukanın vuruşlarına dek hepsi saz ekibinin deneyimleri ve yaratıcı yönlerinin ürünüdür.kısacası bu albüm vokal,enstrümantal,lirik ve prodüksiyon babında babanın ve arabesk tarihinin en iyi albümüdür.

anlasana'nın,maziden birinin,ibadet'in sözleri
güldür yüzümünün atmosferi
tövbe ettim,gözünden tanırım,maziden biri,unutamazsın'ın yorum ve müzikleri.hepsini birbirine bağlayın işte mükemmel albüm kısacası.
sözlerini de yazayım tam olsun:

insanı yaşatan ümitler gibi
güneşi getiren saatler gibi
gerçeğe dönüşen vaadler gibi
geliver yanıma, güldür yüzümü

olmaz hiç kederin olmaz hiç tasan
şaşırır kalırdın aşkı tanısan
beklemez gelirdim yerinde olsam
geliver yanıma güldür yüzümü

bahane arama yol uzun diye
reddetme aşkımı son sözüm diye
böyle çok sevene bu nazın niye
geliver yanıma güldür yüzümü...
haktan adlı sanatçının beyaz atletle yardıra yardıra söylediği bir parçadır. dinlenilesidir.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=oXAlPA1ZuUw
--spoiler--
arabesk fantezi karışımı bir parçadır. alkolle güzel gittiği söylenebilir.
depresif dönemlerde dinlenildiğinde insanı pek bi etkileyen müslüm gürses şarkısı.
sözleri insanın içini açarken müziğinin ruhu karartması sebebiyle bir türlü çok sevilen ya da hiç sevilmeyen olamayan şarkı.
müslüm gürses'in filmlerinden biridir aynı zaman da.
çok acayip bir müslüm gürses şarkısı. yıllardan beri farklı sanatçılar tarafından yorumlanmıştır. ahanda sözleri:

insanı yaşatan ümitler gibi
güneşi getiren saatler gibi
gerçeğe dönüşen vaadler gibi
geliver yanıma, güldür yüzümü

olmaz hiç kederin olmaz hiç tasan
şaşırır kalırdın aşkı tanısan
beklemez gelirdim yerinde olsam

bahane arama yol uzun diye
reddetme aşkımı son sözüm diye
böyle çok sevene bu nazın niye

edit: bunu eksilemenin manası nedir? sevmiyorsan arabesk, müslüm yazısını gördüğün gibi başka bir başlığa atla.
haktan, fairuz derin bulut ve izzet yildizhan yorumlari olan guzel sarki. haktan yorumu albumde olmasa da en iyisidir.

edit: ebru gundes te soylemis maalesef. haktan daha once okumadigi icin.
bir müslüm gürses filmi . Filmde kötü adamların borç tuzağına düşen oğul ve annesini kurtarmaya çalışıyor babamız. çok ilginçtir aynı filmde kösele ayakkabı ile olimpiyatlara da hazırlanıyor . kösele ayakkabı ile düz koşu yapan dünyanın ilk insanıdır müslüm baba bu alanda rakipsizdir.
bağlamalı versiyonu daha güzeldir.
denk geliyor. sizinle bi ilgisi yok..
http://www.youtube.com/watch?v=Tk7sZkc6a8c
eski bir koruma olan cumali ile baskı altında olan dul bir kadınla bir çocuğunun hikayesini konu alan, yönetmenliğini yılmaz atadeniz, senaryosunu vural pakel' in üstlendiği, yapımcılığını ise mahmut hekimoğlu' nun yaptığı 1985 yapımı müslüm gürses filmi. filmin oyuncu kadrosu ise; müslüm gürses , filiz ersürer , leyla önder , meral boduroğlu , kazım kartal , sümer tilmaç , tuna tümer , hakkı kıvanç , akif kilman , arap celal , mehmet uğur , ferdi atuner , kadir kök , günay güner , osman kara , salih eskicioğlu , kamil sesli , nubar terziyan , mehmet samsa , filiz özten , ünal gürel , abdurrahman palay , jeyan mahfi tözüm , timuçin caymaz , ünal gürel , gülen kıpçak , kamran usluer.
güzel şarkıdır vesselam.
müslüm gürses şarkısıdır, en güzel yorumu hülya avşar'a aittir.
berkay kim mk ?
ulan nasıl da köpek oldunuz.
omo orobosk çoğ doşooooooo diye böğürürken.
ben bu adamların ne dediğini anlamıyorum şekerim hiç tarzım değil diyen aplaları ebru gündeşin, zaranın arabesk şarkılarını dinlerken salya sümük olmuş hallerini de gördü bu gözler.
rahmetli müslüm gürses, orhan gencebay gibi değerlerimizin şarkılarını söylemek göt ister ayrıca.
Meme fotosu isteyen erkegin temennisidir.