bugün

Her olayda olduğu gibi Çadırları toplayıp yaylalara kaçmışlardı.
göçmen kelime anlamı olarak bir yerden bir yere göç eden demektir.

Balkan göçmenlerinden bahsedecek olursak Osmanlı zamanında iç anadoludan mübadele yöntemi ile balkanlardaki karışıkları dindirmek için yerleştirilmiştir. Amaç balkanlardaki halkı alıp karşılıklı iç anadoluya yerleştirmek bu amaçla karışıklık ve isyanları dindirmektir.

göçmenler mübadeleden sonra gerçekleşen kurtuluş savaşı sırasında yerlilerdi. Tekrar göçmen olmaları 1990lara kadar sürdü.

bir nesil göçmen olan bir sonraki nesilde yerli olur.

Bahsettiğiniz kurtuluş savaşında onlar aslında yerliydi.

edit: ilgili makaleye ekten ulaşabilirsiniz.
https://dergipark.org.tr/...nload/article-file/743073
Alayı kendi topraklarini savunuyordu..
daha göçmemişlerdi...
(bkz: balkan savaşı çıkınca gönüllü er olan büyükelçimiz)
bölücülük fitnecilik hainlik yobazların kanında genetiklerinde vardır.

bu arada halifem günah saydı diye milli mücadeleye düşman olan osmanlıcı dinciler bugün milli mücadele için hesap soruyorlar iyi mi.

hainliğin onun ispatı olmuş başlıktır.
Beyin takımıydı çoğu. Osmanlı bütün nitelikli eğitim kurumlarını manastır, selanik ve istanbul a kurduğu için okuyan kesim hep Balkanlı türkler oldular.
göçmen geniş bir kavram . türkiyede
neredeyse herkes göçmen . mesela batum
lu müslüman gürcüler var . kürtler zağros
göçmeni , rumlar da atina ve moradan gelme
gibi ....

bir tanesine bakalım....

Ömer Fahreddin Türkkan[1] (1868, Rusçuk - 22 Kasım 1948, Eskişehir yakınları[2]), Türk asker ve diplomat.
Özellikle I. Dünya Savaşı sırasında çıkan
Şerif Hüseyin isyanı'nda zor şartlar altında
Medine'de yönettiği iki yıl yedi ay süren
Medine Müdafaası ile tanınmaktadır.

"Medîne Müdâfii", "Türk Kaplanı", "Çöl Kaplanı", "Medine Kahramanı" lakaplarıyla anılır.

https://tr.wikipedia.org/...er_Fahreddin_T%C3%BCrkkan
samimi içten natürel sualdir. sahi bu atıp tutan göçmenlerin çanakkale de veya başka kabirlerde bir tane mezarlıklarını görmedim...palvaracı yaverler neden şehit vermedi acaba.
güncel Önemli Başlıklar