bugün

anadan babadan gürcü olmak. göçmenliğin dibine vurmak. bursalı olmak beraberinde de.
aha bizim aile.
(bkz: bulgaristan)
(bkz: nigbolu)*

edit : gayet normal bir ulke ile sehrinin adini yazdim, eksilenecek seyi cakamadim hala.
usta ruhum göçmen be. olur mu?
silistra ba. nabiyesiniz mari.
şu ölümlü dünyada hangimiz göçmen değiliz ki.
Okulda arkadaş ortamında veya hocaların size bunu sık sık vurgulamasına sebep olan durumdur göçmenlik *
(bkz: selanik göçmeni) (bkz: muacir)
+ Adi irem sınıfına gir bea
-Tamam ocam giriyorum
gibi diyolaga neden olmaktadır *
(bkz: sabırsız leylek)
eppımiz kenaniz eppımiz güçmeniz
Sanırım bu benim ailem oluyor.
(bkz: dağıstan)
Göç-man sözlük yazarlarıdır. Süper güçleri vardır, tersleri pistir. Uçan göçen süper kahramanlardandırlar. Penyesindeki simgeleri vahşi bir leylektir. Kötülüğe karşı göööööççççç-maaaannn diye bağırdıkları rivayet olunur.
benimdir * bizzat bulgaristan doğumdur. özellikle ailelerimizin kırık türkçeleri görülmeye değerdir, çok şekerizdir * erkeklerimiz bira hayırsız olmakla birlikte mastika düşkünüdür, kadınlarımız ise fazlasıyla çalışkandır, türkiyedeki kadınlara çalışmayı bizim öğrettiğimiz rivayet edilir *
(bkz: lübnan)
Üç sene yaşayıp öz be öz ait olduğum memlekettir.
(bkz: yunanistan göçmenleri)
(bkz: bıldır geldim ötten takam götten bea)
baba tarafı yenice-vardar, serez; anne tarafı preveze, manastır, florina. yorgo papandreu akrabamız çıksa şaşırmam.
* ekserisi cumhuriyet halk partisi seçmenidir.

(bkz: sosyolojik tespit)
öyle ki bazen kaş göz renginden direk "sen göçmen misin?" sorusuna maruz kalan yazarlardır. *
boşnak göçmeni olan kiss me i m irish'in de için de bulunduğu yazar hedesidir.
sözlükte atatürkçü, devrimci, evrimci, çevrimci takılan yazarlardır. ilginç olan makedonya, yunanistan, bulgaristan dan gelen göçmenlerin aşırı solcu, kafkaslardan gelenlerin ise daha mutedil olduklarıdır.

(bkz: gözünü sevdiğimin gürcüleri)
balkanlardan göçenler için en belirgin özellik h harfi lügatlarına yoktur. ayrıca eğlenmeyi severler, renkli, içten ve samimi kimselerdir.
muhtemelen yemek kültürü harika olan yazarlardır.

anne ve baba Girit göçmeni *
(bkz: göçmen sözlük)
(bkz: yaran yanlış anlaşılmalar)* *
anne : bulgar göçmeni.
Baba : selanik göçmeni.
dedenin biri bulgaristan-razgrad, diğeri yunanistan-dimetoka.

(bkz: hepimiz göçmeniz bea)
(bkz: sözlükteki arnavutlar)
güncel Önemli Başlıklar