bugün

faiz lobisine para kaptırmamak için merkez bankasına siyasi baskı yapıp faiz arttırmasını engelleyen gezicilerin amaçlarına ulaşmaları sonucunu kutlamak.

kim kutlar kafasında gram akıl olmayan veya yüzsüz olan. net.
bank asya da milyar dolarları olan simit satan gezicilerin parasını çekmesi sonucu yaşanan likidite sorununun yol açtığı gelişme. oysa ki thy nin bir kaç on dolarını çekmesi ekonomiyi hiç etkilememişti.
(bkz: yetmez ama evet)

Gördüğünüz gibi bazı sloganlar iki tarafı keskin bıçak gibi.*
doların artmasını gezicilere bağlayan bağnaz yapı geriliğidir.
sermayeyi daha yolsuzluk operasyonları başlarken dolara çeviren gezicilerin sevineceği gelişme. geziciyim evet. *
geri zekalılar yüzünden hepimiz fakir olduk. işte gerçekte olan budur.

gezi bahane sütü bozukluk şahane
20 dolarım var, gezi olayları başlamadan önce almıştım. Şimdi bugun büyük paralar kazanmanın rahatlığıyla arkama yaslanıp lobicilere yardımımı kutluyorum.

Göz aydınına beklerim.
Mutluluktan uçuran haber. Günüm Mintax'la yıkanmış bulaşıklar gibi ışıl ışıl oldu.

Geziciyim ama herkes gezi parkına koşarken ben döviz büfelerine koşmuştum, vurdum kırbacı doların sırtına vurdum da vurdum doldurdum cukkaları, şimdi hepsini oturup afiyetle yiyeceğim oh göt kıllarının mirası bunlar sağolun varolun.*
(bkz: enayi parası yemek)
gezicilerin türkiye ekonomisini yönettiğini düşünen yazar başlığı. yahu madem bu hükümetin ekonomi politikası 3-5 çapulcunun yaptığı eylemlerden 6 ay sonra etkileniyorsa bi tuhaflık yok mu bu işte? neyimin iktidarısınız, neyimin bakanısınız? zaten suçlu hep cehape, hep geziciler, hep faiz lobisi.

iki davarı güdemeyeni danışman, vekil, bakan yaparsan suçu hep başkasına atar. 2 ay sonra euro 3.5 türk lirası seviyesine gelince de emeklileri suçlarsınız.
(bkz: doların destan yazması)

(bkz: ilk doları hangi gezici aldı sorunsalı)
tipik akpli kafasını yansıtan söz. 10 yıl sonra kriz çıksa geziciden bulur bazı ipneler. kendi sıçtıkları ülkeyi bok götürdüğünün farkına varırlar ama çarpıtmak için özellikle kullanırlar. ulan ipneler gezi olayları mı kaldı.
(bkz: doların menzilciler yüzünden 5 tl olması)
yolsuzluğun yanlış para birimiyle yapıldığını göstermiştir. eğer yolsuzluk euro üzerinden değil dolar üzerinden yapılsaydı şimdi getirisi daha fazla olurdu. (bkz: 87 milyar euro)
"tüh lan keşke iki hafta daha sabredip öyle bozdursaydım dolarları şimdi ne güzel 700 tl param olacaktı."

doların ortalığın amına koyması durumudur. rosava tarzı başlık açanı sikerim şu saatten sonra efendim.
lan olm bu kafayı yaşamak için hakikaten cam ayakkabı giyeyim de partideki en yollu kevaşenin ben olduğum hemen anlaşılsın prens sadece beni siksin kafasında sindrela olmak lazım hakikaten.

bu amını avradını siktiğim doları yurosu, cebinde genelde dolar yuro olmayan -sizin tabiriniz ile 3-5 çapulcunun- sokağa çıkması ile böyle oluyorsa; o muhteşem ekonomik deparımız, acaip ekonomik büyümemiz, kırılmaz muhteşem ekonomimiz dökülüyorsa demek ki hepsi yalanmış.

dolar neden yükselir? çok basit. azaldığı için. demek ki birileri doları alıp yurtdışına gidiyor. bunu ben yapamam değil mi hepimiz dolar alıp evimize mi saklıyoruz? neden yurtdışına gidiyor? neden zamanında sana geldi ise aynı sebepten. ekonomik büyüme dediğin adamın tekinin senin ülkene gelip borsaya para yatırması ise o zaten dış borç kalemi altında görünür. yatırım da değildir.

ama sen çıkıp sanki babanın evinden dolar getirmiş de eklmiş gibi anlatıyorsan sonra tabi neden gittiğini de böyle yalanlarla örtersin. zamanında çıkıp deseydin abd sıçtı, millet paraları bizim gibi ülkelere yatırıyor. abd toplayınca hepsi geri gider diye şimdi o hurmalar götünü tırmalamazdı.

tanım da yapayım : verecek prens bulamamış sindrela oropsusun çığlığı.
DOların benimki 21 santim der gibi kol şeklinde giren değeri.

Bu arada:

--spoiler--
demek ki birileri doları alıp yurtdışına gidiyor. bunu ben yapamam değil mi hepimiz dolar alıp evimize mi saklıyoruz?
--spoiler--

AKPLiler ayakkabı kutularına saklıyor ama tabi bunun konuyla bir ilgisi yok, suçlu yine gezicilerdir onlara göre.*
dünyanın bilmem kaçıncı büyük ekonomisiyiz yalanına inananların kalkıp "geziciler yüzünden dolar bilmem ne oldu" diye haykırdığı mevzu.

ne gezisi lan vitaminsiz? geziciler merkez bankasını mı soydu? içeride para yok anlıyor musun gülüm? keklediler çünkü bizi. ama belli ki bazıları hala keklenmekte...
artık gezicilerin ve ergenekon'un modasının geçtiğinden bi haber olan ak-it'lerin müjdeli(!) haberi. artık vaiz lobisi var keke. siktir git onlara yama başarısızlıklarını.
önce gezi eylemlerine katılmış daha sonra da yurtdışında iş bularak dolarla maaş almaya başlamış biri olarak beni zevkten dört köşe etmiş durumdur. durmak yol yola devam. hedef 2.50!
patlayan balonu hazmedememektir. bunun böyle olacağı en başından belliydi.
biat kültürü ile dopdolu çölbedevisi aşığı cahil olunca işler iyice karışıyor sanırım.

doların yükselmesi iyi bir şeydir aslında. basiçe anlatayım. senin ülkende 1 dolar 2 lira olsun. bir mal üretiyorsun. ve sana 18 liraya mal oluyor. 20 liraya satıyorsun ama yurtdışına yani 10 dolara. ihracat yapıyorsun. birsürü rakibin de var dünya çapında. o yüzden 2 lira anca kazanıyorsun.

sonra dolar yükseliyor. atıyorum 4 lira oluyor. sen hala 18 liraya üretiyorsun. 20 liraya satmak istiyorsun. kaç dolar oldu. 5 dolar. herkes senden alıyor doğal olarak. zararda mısın? değilsin olm. işler açıldı. 8 dolara satsan bile herkes senden alır ve 32 liraya satarak acaip kar etmiş olursun.

peki bu ülke türkiye ise? hah işte sıçtığın ve 11 yılda toparlayamadığın toparlamak yerine iyice sıvadığın yer de orası zaten. çünkü üretimin özellikle de ihracata yönelik üretiminin %90 ı ithalat ile geliyor. yani hammadde için dışarıay bağımlısın.

yeşil ülke diyorsun; orman üretiminin %96sı hammadde dışarıdan. tarım ülkesi diyorsun hammadde dışarıdan. e böyle olunca dolar yükselince zaten hammadde fiyatın da yükseliyor. sen de yukarı hesaptan faydalanamıyorsun; da biat kültürü ile dopdolu çölbedevisi aşığı cahilin kendi cehaletinden gurur duyan bir adamın bu hesapla kitapla işi ne ki? abiler yaz dedi yazdınız bu mudur?
dolar alım gücünün sadece 4 yıl içinde yaklaşık %35 azaldığını göstermiştir.
gidin merkez bankası kurlarına bakın bakalım. ne gezisi amk!
bak bakalım maaşın ne kadar artmış son 4 yılda.
Şişirilmiş bir balonun patlaması sonucu olmuştur. Bunu geziciler yaptıysa (gezi eyleminden beş altı ay sonra) hükümet istifa etsin geziciler başa gelsin bir mantıklı düşünmek gerek. Deli zırvasıdır hepimiz aynı gemideyiz.
akp botu iddiası.

#include faizlobisi.dll
#include gezici.dll

writein "zamanlama manidar" , "dış mihraklar" , "karalama kampanyası" ;

end.
gezicileri ironik bir dille tebrik etmektir.
güncel Önemli Başlıklar