bugün

Mevsim dönümlerinde hava değişiminden göz nezlesi olup, daha sonra dayanamayıp gözlerinize dokunduğunuzda birinden diğerine mikrobu bulaştırarak, doktor'a da gitmeyi geciktirdiğinizde başa gelen olay. Ayrıca bulaşıcı. Mikrop bulaşmasın diye tokalaşmak bile yasak.
lanet bir virüs sebep olmuştur mikrop değildir, yastığa konan başın konumuna göre, yaşaran gözden akan yaş burun üstü tepelerini aşıp diğer göz pınarına girer ve iki gözünüz kanlı dolaşırsınız.
Sabah uyandığınızda yüzünüzün görüntüsü sanki gece fight club'a gitmişsiniz gibi olur. Kırmızı şiş gözler, morarmış göz altları ve acı..
pis bakışlardan kaynaklanır.
belkide (bkz: alerjik konjonktivit)
"kim dövdü lan seni" lafına maruz kalmaya sebep olan durum.
gözde sürekli bişey varmış gibi batma hissi olur, yanar, acır, sulanır, kaşınır, kızarır vs.
tedavisi çeşitli göz damlalarıyla mümkündür ancak yine de gözler bu dertten muzdarip olurlar.
Gözlerin mikrop kapması göz nezlesinden daha ileri bir durum. Evet başlangıcı göz nezlesi gibi ama sonra semptomları farklılık gösteriyor. Çok daha ciddi bir durum. Görüntünüz ise gözlerine yumruk yemiş boksörlerden pek farklı olmuyor ve iyleşme dönemi de daha uzun sürüyor.
(bkz: gözlerinin içine başka hayal girmesin)
kedi ya da köpek dahi yapmış olabilir.
dünyanın en illet rahatsızlığıdır.

tanı: gözde yanma ve sanki bir kum tanesi kaçmışcasına bir batma var ise gözünüz mikrop kapmış demektir. ayrıca sabahları uyandığınızda gözünüzde haddiden fazla çapak var ise hastalık gelişme aşamasındadır.

tedavi: günde 4 kez ve her seferinde iki damla sıkmak suretiyle, suni gözyaşı kullanılabilir. sunni gözyaşı hastalığın tedavisinde kullanılır fakat hastalık süresinde görülen göz kızarıklığına iyi gelmez. göz kızarıklığını gidermek için ise visine ve muadilleri kullanılabilir. visine göz damlasının tedavi edici özelliği yoktur. sadece göz kızarıklığını geçirir. herhangi bir yan etkisi yoktur. ayrıca visine göz damlasını eczaneden alırken insanlar sizi esrarkeş zannedebilir. aldırmayın.*
özellikle yaz aylarında başıma gelen durum.birde üstüne denize ve havuza girme yasağı beraberinde gelir.gerçi o gözle dışarı çıkmak bile bir zulüm.
her nezle olduğumda olmazsa olmazım. ışığa karşı duyarlılığınız artar, sürekli sulanır, kanlanır(kızarır). genelde tek gözde başlar. biri iyileşmeden ötekine bulaşmaz. beslediğim bir sokak kedisinde dün akşamdan beri var, içim acıyor sözlük. öbür gözüne de bulaşmaz işalla.
gözünüzün içinde bir çubuk var gibi hissetmenize neden olur.
çokça can acıtan ve gözün şişliği sayesinde dünyanın daha bi ağırlaştığı hissini veren olaydır.
baharda canavar gözüne sahip olmaya neden olur. daha da ileri seviyelerinde korsan olup * gezmeye neden olur. lanet olasıca.
dün itibariyle başıma gelen sinir edici kaşınma,iltihaplanma,gözü kızartan;terramycin göz merhemi kullanarak geçmesini sabırla beklemeye çalıştığım olaydır.
Hemen doktora gidilmesi gereken bir hastalıktır. 3 haftadır doktorun verdiği damlalardan damlatıyorum. Kızarıklık kaşınma geçti. Lan ne zaman damlatmayı unutsam yine kuruyup kızarıyor. Ne zaman geçecek bu aq.
dışarı çıktıysanız ve o gün rüzgar varsa yandınız, rüzgar estikçe gözlerdeki yanma, batma vs. şikayetler daha da artar.
yorgun musunuz, iyi misin, ne oldu sana gibi soruları yanında getirir.

olum çok şükür hiçbir şeyim yok lan : )
konjonktivit midir nedir kısaca gözüm mikrop kaptı sözlük, kıpkırmızı vampir gibi gözlerle dolaşıyorum. haftasonu doktorda bulamadım. canım çok kötü yanıyor, ne pis şeymiş bu! allahım kurtar beni şu lanet ağrıdan aaaahhh....
ben bir şey yapmadım.
göz kapağı şişer sabah kalktıgınızda gözünüzü çapaklanır göünüzü açamazsınız en yakın zamanda doktora gitmezseniz gözünüz bu duruma gelir

http://www.delinetciler.n...uyarisi-3295051_795_o.jpg

aynı durum başıma geldi göz doktoruna direk çıktım netira göz damlası alcon diyede krem verdi göz kendine geldi du bakalım hayırlısı.
genelde sağ gözüm bu olaydan nasibini alıp, sabah uyanamamışlar gibi kaşınıp durur. bu kaşıntı için doktora gitmeye üşenenlerdenim.
Gözün kan topuna dönmesiyle sonuçlanan olay. Mikrop kapan göz küçülür, kaşınır, batar. Doktora giderseniz bakterilerden arındırıcı birkaç çeşit göz damlasıyla 2-3 güne çözeceğiniz problem. Gitmezseniz en az 1 hafta korkunç bir gözle gezersiniz.