bugün

ardına bile bakmadan, bu kaçıncı gidişin?
Göz göre göre her halini kabullenmişim
Giydiğim hüküm hasret,
Cezam müebbet,
Meçhulü ben, faili sen...

Temize çektiğim telefon defterimden,
Yepyeni bir hayat mıdır beklediğim?
Kendimi kaybettiğim, Asmalı'nın sokakları kadar dar yüreğim...

Hayır, hayır, gözyaşlarım değil onlar
Yokluğunda hayallerim yüzmeyi öğreniyorlar,
Ellerimdeki kir, içim dışım bir,
Gözyaşlarım değil onlar...

Gripin'in son albümüne ait parçalardan birisidir.
gripin'in albümdeki öne çıkan parçalarından biri.
2010 mart ayı itibariyle ayrılık acısı çekenlerin dinlemesi sakıncalı parça. gelin kıymayın kendinize...
defalarca dinlenesi, dinledikçe insanın kendini kızarak sorgulamasına sebep olan şarkı. demek ki apayrı insanlar aynı düşüncelere, duygu yoğunluklarına sahip olabiliyormuş diye düşündürür , rahatlatır.
aşk acısına birebir gelen gripinin yeni şarkısı
tebrik edilesi şarkıdır, kanıtı da bu sözler;

Yokluğunda hayallerim yüzmeyi öğreniyorlar.
gözyaşları için "yokluğunda hayallerim yüzmeyi öğreniyorlar" diyebilen bir şarkı. * * Gripin'in albümdeki akşamlar şarkısından sonraki diğer favorim.
gripin'in bu müthiş şarkısında anlatıldığı gibi, öfkeye dönüşen aşk acısı her şeyi inkar ettirir. ağlarsınız ama ağladığınızı o görsün istemezsiniz. defalarca affetmenize rağmen o yine aynı şeyi yapmıştır. çekip gitme sırası sizdedir artık ,onu affetmekle hata yaptığınızı anlamışsınızdır. cezayı bir anlamda kendinize kesersiniz böylece. hayaller yüzmeyi öğrenir mi? yoklukta her şey öğrenilir bunu da anlarsınız.
bağımlılık yapan gripin şarkısıdır.
bağıra bağıra söylenmeli, çok sevilmeli. ağlarken birden ortaya çıkıp mendil uzatan bir dost gibi geliyor bazen.
arabeksin tavan yaptığı gripin şarkılarından biri daha.
nakaratı diğer sözlerine göre biraz yavan kalmış gripin şarkısıdır. 1o numara değilse bile 9 numaradır. dinlettirir, dinlendirir, dinlenir. dinle. din. di.d.
insanın ne kadar güçsüz olduğunun kanıtı olan şarkılardan birisi. birisi geliyor, herşeyiniz oluyor ve öyle bağlanıyorsunuz ki, onsuz nefes alamıyorsunuz. ama sonra çekip gittiğinde kocaman bir enkaza dönüyorsunuz. fakat ne kadar açık yaranız olsa da, damla damla kan aksa da dizlerinizin üzerine düşmemeye çalışıyor, direniyorsunuz acılara. ve sırf o çekip giden karşısında acizliğinizi saklamak için;

"yokluyunda hayallerim yüzmeyi öğreniyorlar"
- gözyaşlarım değil onlar

+ yapış yapış olmasından anladım. kodumun sapığı.
gripin'in son albümünün bana göre en iyi şarkısı. durma yağmur durma dahil tüm albümün en iyisi.
(bkz: kan ağlamak)
gripin'in intihar sarkısı.
olaganustu bır durum olmadıgı surece dınlememeye ozen goster(iniz)irim.
an itibariyle beni bitiren şarkı, hem vallahi hem billahi gözyaşlarım onlar, buradalar...
temize çektiğim telefon defterimden,
yepyeni bir hayat mıdır beklediğin?
güncel Önemli Başlıklar