bugün

bu başlığın kesinlikle ayrılması gerekiyor. çünkü iki tane göztepe var. biri izmir'de bir takım, diğeri ise istanbul kadıköy'de bir semt. zavallı semt kaybolmuş başlıkta.
Haftaya bugün bu saatlerde Göztepe deplasmanındayım.
Gerçi bizim için Göztepe'ye deplasman demek doğru olmaz.
Kardeş kulüp sonuçta.
Mükemmel göztepe taraftarını izlemek için sabırsızlanıyorum.
Hayatımda o kadar deplasmana gittim, göztepe taraftarı gibi taraftar görmedim.
Sesinize kuvvet kardeşlerim.
görsel

istanbul'dan selamlar.
görsel
görsel
görsel
güzelyalı' nın üzerinde bulunan, aynı adlı futbol takımı bu sezon süper lig için iddialı ilerleyen, izmir semti.
kadıköy'ün en kalabalık mahallesiymiş. istanbul'da genellikle ilçelerin en kalabalık mahalleleri, en çok göç alan, merkeze uzak ve varoş mahalleler olur. ancak kadıköy'e bağlı böyle bir mahalle bulunmadığı için en kalabalık mahallesinin bile düzgün bir yer olması beni şaşırtmadı. göztepe'nin olmasının da işyerinden çok konut ağırlıklı bir yerleşim bölgesi ve büyük bir semt olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
istanbul'un Kadıköy ilçesine bağlı bir semt olan Göztepe, Anadolu Yakası'nda yer alır. Göztepe, sağlık, eğitim ve spor alanlarında önemli kurumları barındıran bir bölgedir. Özellikle istanbul Göztepe Tıp Merkezi ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık alanında önemli bir merkezdir. Ayrıca, Göztepe'nin sembolü olan Göztepe Parkı ve Göztepe Parkı'nda bulunan Göztepe Spor Kulübü, semtin önemli simgeleridir.
https://www.bakdergisi.com/
görsel
metro ve iski çalışmasının bir türlü bitmediği ve bu yüzden trafiği her zaman yoğun olan semt. tütüncü mehmet efendi caddesinin bir kısmı trafiğe kapalı olduğu için gz1 otobüsleri göztepe merkezine girmeden bir arka caddeden dolanıyor, gz2 ise hiç çalışmıyor. minibüs yolunda ise hiç bitmeyen bir iski çalışması var. göztepe'den kadıköy'e giderken otobüsler bazen üst göztepe'nin merkez durağına (benzinliğin orası) uğramadan arkadan dolaşıp hastanenin oradan minibüs yoluna çıkıyor. kadıköy - göztepe arası ulaşım bu aralar sıkıntılı.
izmir'in en büyük sosyal topluluğudur. taraftarı ve camiası birbirine abi kardeş abla gibi bağlı olmakla birlikte kendi şehrinde yaptığı sosyal faaliyetlerle ilerleyen günlerde adını sıkça duyuracaktır.

eski başarılı günlerine tez zamanda geri dönmesi umuduyla.

yaşasın şehrine ihanet etmeyenler.
benzinlik, hastane ve minibüs yolu tarafı genellikle üst göztepe olarak bilinen, aşağısı yukarısından daha elit olan semt.
inşallah süper lig'e tekrar çıkar diye ümit ettiğim takımım.
metro çalışmasından dolayı ana caddesinin dar olan küçük bir kısmının uzun bir süredir tek yön (minibüs yolu yönü) olduğu semt. otobüsler de bir arka caddeden dolanıyorlar.
görsel
2023-2024 sezonu itibariyle trendyol birinci ligde mücadele eden takım.
ksk'nin kalesi olan bir yerde oturmama rağmen benim tutmakta olduğum takımdır.
kadıköy'ün başlıca semtlerinden biri.
güzel anılarım olan istanbul/kadıköy semti.
erenköy ile kadıköy arasında bulunan, bağdat caddesi ve minibüs yoluna sınırı olan semt.
istanbul'un en zengin semti.
bağdat caddesi'nden:

görsel

bu fasulya 7 buçuk lira....
sabri sarıoğlu'nun bir zamanlar oynadığı izmir takımıdır.
sarı kırmızı renkli izmir takımı.
izmir amerikan koleji' nin bulunduğu semtti. *
bir istanbullu olarak aklıma takım değil semt getiren kelime.