bugün

bakar kör bir insan eylemidir; gözlük artık yamulmuş olup bir gözlükçüde düzelttirilerek eski halinde yeniden kullanımına geçilir.
genelde gözlük kullananların arkadaşları ya da ailesi tarafından yapılır bu eylem.
beğenmediğiniz bir gözlükse yenisi alınması için en güzel bahanedir.
(bkz: lens kullanmak)
defalarca yaptığım eylemdir. fakat gözlüğümün elastik yapısı sağolsun kırılmamıştılar kendileri. * *
efendim ben bu eylemi gerçekleştirdim. deneyimlerimi aynen aktarıyorum:
çok beğenerek aldığım bir güneş gözlüğümü boş bulunaraktan çantaya attım. sonra bir arbedede(sanki mitinge gittim ne arbedesi be basbaya yayıldım çantanın üstüne) çantanın üstüne oturdum.
sonra gözzlüğü takmak için uğraştığımda bunun daha çok opera gibi sanatsal gösterilerde kullanılabileceğini anladım.
aldığım optik' e doğru yol aldım.
dedim ki : ben gözlüğün üstüne oturdum. -0~o_ bu hale geldi, ne yapılabilir?
çok güldüler ama belli etmemeye çalıştıklarından ağızları çemçük çemçük oldu.
garanti dışı hareketten kırmızı kart yediğimden, sonra gidip başka bir gözlük aldım.
gurur yapıp aynı markanın modelini almadım, gururumdan ödün vermem.
bu da böyle bir anımdır şimdi yeni gözlüklerimle mutlu mesut yaşıyoruz, kabından gözüme, gözümden kabına.
oturanın kıç bölümü genişse, gözlük kaybolabilir.
gözlük kullananların, gözlüğünü masa üstüne koymaktansa, oturulacak bir yere koymalarından kaynaklanan bir sorundur. defalarca başıma gelmiştir. söylediğim ilk cümle yenisine müracaat.
cama degil de cerceveye hasar vermesi daha muhtemel eylem.
*gözlüksüz bir hayata atılmış ilk adım.
ray ban'ımın üstüne oturan ve cinnet geçirmeme sebep olan kız arkadaşımı hatırlatır bana.
eğer kırılmışsa; yükselen küfür nidaları ve yırtılmış bir kıç demektir.
üzerine yatmayla aynı etkiyi yaratan eylemdir, yine kırılıyordur. yenisini alasıya kör gibi dolaşılıyordur. ancak bir de şöyle bir yanı vardır; ingilizce dersinde hocanın paragraf okutmasına karşı savunma gerekçesidir. hipermetrop astigmatım, gözlükler 3 numara. başka bir sorunuz var mı hocam?
toplam 3 kez gerçekleştirdiğim hede, kıçım kırılsaydı da gözlüğümün sapı dursaydı...

gözlük ayıptır söylemesi 300₺ numaralı ray ban

2 yıl önce, aldıktan 1 ay sonra kaybettim

1 ay sonra yenisini aldım. eyvallah.

3 ay sonra üstüne oturdum, bir sapı kırıldı

tamir ettirdim: yurtdışından sap getirdiler sap 180₺ idi.

15 gün sonra yeni saplı gözlüğümün yine üstüne oturdum. gitti bir 180₺ daha sapa.

bugün, 20 dk önce yine üstüne oturdum lan. bu sefer kırılmadı ama ağır yamuldu. dedim ki ben bunun ırzına geçerim en iyisi yarın optiğe götüreyim.

işte soru:

sizce beleşe sapı düzeltirler mi?

çünkü bu gözlüğe bu kadar para harcamak ve benim dikkatsizliğim bana koyuyor da.

(bkz: gözlüğün içine şeytan girmesi)
Birde yazlık neyin bir yere geldiyseniz ve orası da köyse işte siz o gün tükenirsiniz.