bugün

erkek olduğum için genelde kızların yaptığı takdirde çok fazla sinirimi bozan harekettir. belki taraflı olarak baktığım için erkeklerin göz kısarak bakıp bakmadığını bilmediğim için onu eleştirme hakkını kendimde görmediğimden kızlara yıktım bu hareketi.

genelde tikky tipli yada sosyetik takılan hatunların yaptığı harekettir. ortama girersin, selamun aleykum dersin gözünü kısar tip tip bakar. hadi diyelim selam yada merhaba dedin baştan aşağı süzer, kılık kıyafetine tip tip bakar. neden olmadığını sorgulama gereği duymaz çünkü onun hep olmuştur.

hadi diyelim kılık kıyafetine takmazsa tipine takar, tipine takmazsa fındıktan ufak beyniyle senin düşüncelerine kafayı takar tip tip bakar ve sadece bakar. yorum yapmaya üşenir.

karşısında ki insan kendisini bi anda, tecavüzcü sapık gibi hisseder. yada sokakta dilenen dilenci, kaldırımda uyuya kalmış bir ayyaş gibi hisseder. çünkü toplumda olmaması gereken bir varlık olduğunuz hissettirilir.

öyle yukarıdan bakar ki insanlara daha altlarda olduğundan haberi olmadan, karşısında duran insan söyleyip kırmak istemez.

insanlara yukarıdan bakarken, yukarıdan bakılan bir tip olmuştur. bu tutumuna devam etmesi halinde sikilesi bi hal alır.
bi de gözlerinde sorun olabilir. iyi niyetli olmak lazım.
(bkz: hayko cepkin)*
+gözüne güneş vuruyor olabilir.
+alışkanlık olabilir.
+kendi düşüncesi olarak öyle etkileyici gözüktüğünü zannedip yapabilir.
+bir yeri acıyor olabilir.
+gözüne toz, sinek , kül vs. gibi şeyler kaçmış olabilir.

gibisinden nedenlerle uzatılabilir. siz hangi sebebi o kişiye yakıştırıyorsanız onu diyebilirsiniz.
miyoptur o miyop.
(bkz: sakin ol şampiyon)
eğer sinem kobal seksi bakışı değilse miyopluktandır. ki miyopluk sinem koballıktan daha seksidir bu mantıkta.
o kişi sevgilinizce kesinlikle yanlış bir şey yapmışsınızdır ve size kızıyordur.
zoraki tanım: gözlerini kısarak insanlara bakan insandır.

--spoiler--
erkeklerin göz kısarak bakıp bakmadığını bilmediğim için onu eleştirme hakkını kendimde görmediğimden kızlara yıktım bu hareketi.
--spoiler--

erkeklerin göz kısarak bakıp bakmadığını bilmek için ne gerekiyormuş anlamadım.

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
güncel Önemli Başlıklar