bugün

ağlamanın ilk aşamasında olmak, gözlerin ıslanması, duygusal bir manzara karşısında verilen tepki.
bogazın dugumlenmesi,ellerin titremesi,vucudun soguması yanında gelen fizyolojik bonuslardır.
sözlükteki kenetlenmeyle beraber ister istemez oluşan salgı seli.
bir kördüğüm gelir, takılır kalır boğazınıza. içinizden bir şeyler akar, gider. söylenecek söz kalmaz ya da kelimeler boğazınızdaki yumrukta düğümlenmiştir. bütün bunlardan sonra gözünüzde bir damla parlayıverir. damlayamaz dışarı, anca içinize akar, içinize boşalır bir süre sonra...
japon çizgi filmlerinde çok basit ve başarılı şekilde anlatılan dramatik sahnelerdir. yuvarlak koca gözlü hacuyi'nin gözlerinin içi parlar ardından gözleri titrer.
- (bkz: beşizimiz olacakmış aşkım).
japon çizgi filmlerindeki dev gözlü karakterler için komedi unsuru.
akılda kurulmuş gerçeklerin ötesinde bir dünyanın, aniden çöküntüye uğramasıyla gönülden sızan akıntıların dolup taşması öncesi gerçekleşen son olaydır. önce bir sıcaklık basmasıyla titreyen beden, sıcağın vücudunu yakışıyla irkilecektir. teni yaşlanacaktır usul usul. insan olmanın ne olduğunu en çok o an hissedecektir, duygulara kavuşacak, duygularda boğulacaktır.
şehit haberleriyle birlikte gün içinde sık sık yaşanılan durumdur.

edit: bir yerden sonra tutamazsınız o ayrı...
bazen de özlemden,
nesrinden,şuleden...
bazen de özlemden
onur'dan, ondan, bundan..
Bugün içinde bulunduğum durum.
hayattan çok yoruldum çünkü.
hep bişeyler yapmak zorundasın.
hep bi hareket, hep çaba.
hep "zorunda olmak" bir şeylere itiklenmek..

bir gün hayattan muaf olma hakkı yok mu bir günlük bari herkes her şey beni unutsa ne huzurlu...
bende sinirlenince oluşan durum, hiçbir şey söyleyemiyorsun her şey boğazında düğüm düğüm oluyor ve tabii sonra kocaman bir duygu boşalması oluyor ve ağlıyorsun.
sinirlendiğinde olanı asap bozucudur hayır bişi yapamayınca dert olup gözlere vuruyor, bırakın ağlamak istemiyorum bi şunu parçalayıp gelicem.
güncel Önemli Başlıklar