bugün

Benim için rimelden ibaret.
hafif basit bir göz makyajı için, siyah göz kalemi ve rimel temel gereçtir bence. rimelle uzun gür kirpiklere kavuşmak, gözleri vurgulamayı sağlar dudakları da renklendirdi mi yüze canlılık gelmiştir.
iri gözlü olmayanlar için gözleri iri gösterecek makyaj kesinlikle çekicilik kazandırıyor. merak edenler olursa özelden ulaşabilirler, birkaç adımda yolunu gösterebilirim. *
bir de göz makyajı dediğin bence kesinlikle dumanlı olmalı ve buğulu bir efekt yaratmalı, yani aynı renk göz kalemi ve far ve de siyah ve dumanlı renkler.
göz kapağının çeşitli renklere boyandığı yağlı boya tablo gibi makyaj, yapay ve itici geliyor bana.
arap ve iranlı kadınlar göz makyajı kadınıyken, fransızlar dudak makyajı kadınıymış diyorlar.
Makyajın en can alıcı, en titizlik gösterilmesi gereken kısmıdır.
ifadeyi tamamen değiştirir.

Göz makyajı konusunda iyi değilseniz, kalem ve rimelle sınırlı kalmakta fayda var, zira hoş görünmeme ihtimaliniz büyük.
Ama bu konuda becerikli iseniz, düzgün bir eye liner, tonlanarak sürülmüş kararında ve uygun bir far, bolca rimel ile efsane görünebilirsiniz.
Gece yatarken silmeyen kızlar var görüyorum burdan, erken yaşlanırsınız demedi demeyin!

Sallapati'nin dediğini yap, yaptığını yapma.
ağzı açık yapılınca galiba daha iyi oluyor. hep öyle yapıyorlar çünkü.
Sırf göz için 5 şey saydın yeter diyor bir de aq.
Bi ruj sürüp çıkıyorum makyaja ne param ne yeteneğim yetmez. Zaten her şey akıyor.
Varlığı bile çoğu zaman farkedilmeyen Pudra rengi far ve rimelden ibarettir eyeliner cekemeyip oje süremeyen o yeteneksiz kızlardanım, evet.
Eyeliner dipliner sürüyorsan göz farı bazı da sür ki eyeliner akmasın karşim.
Eyeliner ve dipliner farklı seylermiymiş. Sıcakta ne sürsen akıyor, yaz akşamı rimel yeter.
göz makyajı rimelden ibaret olan kız bireyler için dünyanın en zor olayı. bazı kızlar görüyorum gözünün üstüne çiçek, bulut falan çiziyor hayretler içinde kalıyorum. bir de bulaştırmadan rimel sürüyorlar. gerçekten çok kıskanıyorum çünkü kullanmasam bile yapabilmek çok isterdim.

ayda yılda bir özel günler için far paletini açtığımda “ya batıcaz ya çıkıcaz, hadi bakalım nolcak” diye başlıyorum her seferinde. sonuç hep ıslak mendilden kızaran göz kapakları.
Buğulu gece makyajının, buğulu gözlerle buluşması en beğenilendir.

Temizlemesi zor, gözümü oyuyorum resmen.