bugün

gözler ve bakışlar ifadelerin önemli bir kısmını oluşturduğundan göz makyajı, makyajlar arasında en önemli olandır. örneğin bugün gözlerimin altına beyaz simli beyaz far sürüp, göz kapağımın üzerine mavi eyeliner çektim... üstüne de kırmızı far sürüp, mavi eyeliner ın üstüne tekrar kırmızı renkte bir far sürünce çok hoş bir manzarayla karşılaştım. deneyin gerçekten çok etkileyici bakışlara sahip oluyorsunuz, hergün size abuk subuk laf söyleyip yanınızdan geçenler, kol dirsek atanlar, sen ne tatlı şeysin öyle diye laf atan adamlar ,bu makyajı görünce tırsık tırsık yanınızdan geçmekle yetiniyorlar.*
dünya üzerinde iran'lı bayanlardan daha güzel yapanın olmadığı makyaj türüdür.
kışın koyu tonlar, yazın açık tonlar tavsiye edilir. aman sözlük biryerlerden duymuştum yoksa yaptığımdan değil.
(bkz: rüştü reçber)*
göz rengine, büyüklüğüne, ten rengine, kıyafet uyumuna göre yapılması önemlidir.
uğraşmak ve düşünmek istemeyen için siyah göz kalemi ve rimel tavsiye edilir. *
yapmayı en çok sevdiğim, kendime en çok yakıştığını düşündüğüm makyaj tipi. göz makyajı yapıp, yüze başka hiç bişey sürülmezse hem doğal hem de çekici bir hava yakalamak mümkündür.
makyajda, vurgu göze yapılmışsa dudaklar geri planda kalmalı, yok eğer dudaklara vurgu yapılmışsa gözler daha hafif bir makyajla geçiştirilmelidir. her ikisini birden vurgulamak, makyajda yapılan en büyük yanlıştır. (bkz: seren serengil)
Gündüz, gece gazinoda sahneye çıkacak gibi gözünü boyuyan, makyaj yaptığını düşünen tiplerdir.
biri eyeliner çekmeyi öğretse de her sabahın köründe ev arkadaşımı uyandırmak zorunda kalmasam diye düşünüp duracağıma başka bir konuya kafamı versem uzman olurdum herhalde.
göz rengi ile tezat renkler ile gözlerin güzelliğini vurgulayan ve usta ellerden çıkarsa hipnotize gücüne sahip kılan makyaj türüdür.
göz makyajı belli ki, göz boyamak içindir.
kadını gösteren en ince ayrıntıdır.
yapmasını bilmiyorsanız yapmayın hanımlar.
Koyu yapılmışsa tadından yenmez. He bide beyaz tenliyse ben gibi.
Rimelden ibaret.
Bir harun yaklaşıyor.
https://pbs.twimg.com/media/BdEbjFgCAAAh2CF.jpg
Yapılacaksa Urban decay naked 2 paletiyle yapılmalı. Hakikaten Muazzam renkleri var ama göz makyajı yapmayın tabii ota boka.
Makyaj yapmiyorum lan.
rimel ve eyeliner var. ben başka bilmiyom ya da. evet odun kızım. uff millet Maybelline den çıkmaz bana bak ya. pfff neden doğal güzelim. keşke makyaja ihtiyacım olsa. :P
Sunu da belirtmeyi boynuma borc(?) bilecek olursam, kizlar hiç gözünuzde abarttığiniz kadar zor değil. Kapitalizmin kıskirttıği oyunlara gelmeyin. Bir süru renk kartelası olan pahalı pahalı paletlere hiç o kadar para vermenize gerek yok.

Çunkü iş aslında olduğunca basit.

Aynı örgü gibi, hani ne kadar modele benzetmeye çalıssanda aynısi gibi olmaz, çünku çok odaklanip büyuk pastayi goremez olmuşsundur ama aslinda o modelde verilende kasmadan yapılmıstır. Kasmadan yapinca aynıni tutturursun.
her seferinde canım babama "senin gözlerin niye kocaman, gözüne noolmuş senin?" gibi tepkiler verdiren makyaj çeşididir.
rezil de eder, vezir de. doğru yapılanı güzellik katsayısını onla çarpar.
Boyle yapilir. Yagli boya daha az zararli bence.

görsel
bu sene smoothie tarzı modaymış, doğru mu kızlar?
görsel
görsel
Böyle bir şeye evet diğerlerine bir sürü hayır.
Çok güzel. keşke benim de böyle bir gözüm ve sanatım olsaydı dedirtti.