bugün

emrah şarkısı.
Bu ask boyle bitemez
Birakma terketme beni
Atma beni olumlere
Atma beni zulumlere
Gotur Beni Gittigin Yere...

Ben sensiz nefes alamam
Buralarda Hic duramam
Tek basina Yanliz Kalamam
Senin Kokunu Ozlerim
Hep Yollarini Gozlerim

Askindir beni yasatan
Beni hayata baglayan
Atma beni olumlere
Atma beni zulumlere
ilk kez arap şükrüden dinlediğimde ulan kendi yazdıysa ya filozof ya dino zoff bu adam diyerekten sitemimi ortaya koyduğum,sonraları emrah şarkısı olduğunu duyunca yine şükrü üstada saygı besleyip bir emrah şarkısını ağlatan şarkılar kategorisine nası soktun be arap dediğim şarkı.
"Al beni" olarakta bilinen muhteşem Ayşegül Aldinç parçasında nakaratlarda da sık sık geçer bu söz grubu. Sözleri büyük üstat barış manço'ya aittir. Hatta Ayşegül aldinç'in bu şarkısı için klip çekiminde yönetmenliğide bizzat kendi üstlenmiştir barış usta.
yaz aşklarının bittiği gün sevgiliye söylenen son söz. ben birkeresinde manitanın abisinin yanında söyleme gafletine düştüm, kafamda üç dikişin izi hala mevcut efendim.
emrah ın en güzel şarkısı. arabeski küçümseyenler bile kolay kolay b.k atamazlar bu şarkıya.
nefes vatan sağolsun filmiyle ne kadar güzel olduğu farkedilen şarkı. bu şarkının film oyuncuları tarafından sergilenen performansının emrah'a nazaran daha iyi olduğuna inananlardanım.
nefes vatan soğolsun filminde emrah tan kat kat iyi bir performansla idrak edilen arabesk parça.
şehitlerin arkasından söylenmesi gereken sözdür. götürün artık biz burdan kurtularım bu pkk lıların olduğu yerden .
sevgili kişisi askere giderkenarkasından söylenecek sözdür. *
steau bükreş maçında fenerbahçe tribünleri tarafından da tezahurat şeklinde söylenen şarkı.
çocukluğumdaki düğünlerin vazgeçilmez dans şarkısıdır.
bu şarkıda dans ederlerdi lan resmen!
(bkz: sokak düğünü)
http://www.dailymotion.co...ur-beni-gittiyin-ye_music
emrah'ın askerdeyken yazdığı şarkı. klibi de bir kış günü ormanlık bir yerde emrah'ın tekerlekli sandalyede oturduğu bir konseptte çekilmişti.

(bkz: gereksiz bilgiler)

edit: yıllar sonra klibi tekrar izleyince ormanlık yerin mezarlık olduğunu ve tüm klibin burda geçmediğini belirtmeliyim.
ve orası peri bacalarının diyarı olsun. tek sen ve ben bir de peri bacaları. bir gün anlayacaksın ama hiç bir işe yaramayacak.
1996 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen 1993 deki olayları anlatan nefes filminde yer alan şarkıdır...
dinlerken insanı alıp uzaklara götüren ve oralarda bırakan şarkı.
nefes: vatan sağolsun filminin sonunda söylenmesi , teknik açıdan bir hatadır çünkü şarkı 1996 yılında çıkmıştır ama filmdeki karakol baskını 1993 yılındaki bir olaydır .
kim ne derse desin harbi sağlam şarkıdır.
nefes filminden sonra daha bir anlam kazanmış emrahın güzel şarkısı.
- götür beni gittiğin yere haydar!
- mualla ağzına sıçıcam şimdi iki dakka rahat bırak helaya gidiyorum amına koyayım!
bir dogu kokenli vatandasimizin yapip, baska bir dogu kokenli vatandasimizin icra ettigi yine o bir kisim dogu kokenli vatandaslara karsi savasilan filme konu olmus sarki. turkiye gercekten fantastik bi ulke...
şu sıralar guizanın dinledikçe ağladığı, ağladıkça ağladığı şeydir..*
o ses türkiye de çağrı emrah adlı yarışmacı tarafından güzelce icra edilmiş şarkı;

http://www.acunn.com/vide...ur-beni-gittigin-yere/189
kimimiz burun kıvırdı, kimimiz ıyy arabesk dedi. ama kabul edelim ki hepimiz dinlemişizdir bu şarkıyı. elbette emrah bir aşk şarkısı olarak söylemiştir bunu. ama gözümüzü kapattığımız zaman, çok istediğimiz halde, yanımızdan gitmek zorunda kalanların özlemiyle doluyorsa içimiz vardır bir hikmet.

neyse uzatmayayım; gel beraber gidelim gitmek istediğin yere.
güzel şarkı. gerçekten çok güzel. hem emrah hem de ferhat'ın ki çok iyi.
güncel Önemli Başlıklar