bugün

henüz anaların çilekeş olduğu dönemlerde yaşamış nesildir. o günlerde çamaşır makinesi de olmadığından bu neslin anası kaka ile haşır neşir olmuştur. şimdiki gibi akşam 5 dk dişini sık gerisini teknoloji halletsin diye bir şey de olmadığından bunların anaları çok sıkıntı çekmiştir. yaşayanlarının elleri dert görmesin ölenlere ise allah rahmet eylesin.

hele birde bunların 1 alt modeli vardır ki denecek laf bulunamaz.

(bkz: götüne kum bağlanmış efsanevi nesil)
Kahkaha attım, o nasıl başlık?

Ben bebekken (yıl 1991) ultra prima ve canbebe'nin yeni yayıldığı dönemlermiş. yani bana muşamba takıldı mı bilmiyorum ama prima kullanmışlar bende. prima'nın da bu kadar gelişmiş olmadığı kesin. o da muşamba gibidir yani.

Höllüğe belenmiş neslin çocuklarıdır.
sadece onla kalsa iyi. kundak yüzünden kafalarının arkası da düzdür bu neslin. ne çektik be.
Aynı zamanda sobanın yanında leğende banyo yapmış nesildir.
bir kısmı şimdi komşusunun bmw'sine binip kulağına iphone dayayarak park halindeki arabayı sürüyormuş gibi fotoğraf çektiriyor.
97li olmama rağmen fakirlik münasebetiyle dahil olduğum nesil.
Biz bebekken olmadığından mütevellit (bkz: amerikan bezi)
Yıkayıp yıkayıp takarlarmış totoya.
açık mavi müşambalarla bağlanılmış nesildir...
Götü adeta bir kösele veyahut fil derisi gibi olmuştur.
muşamba bittiğinde bim poşeti kesip takan nesil de sayılıyorsa beni de ekleyebilirsiniz.
1990 öncesi doğmuş nesildir. Ve eğer bebeklik dönemi yaza denk gelmiş ve koyde dogmus isebütün gün alt tarafı ciplak dolaşıp oynayan nesildir.
Ayyyy birisi de benim. Hatta mavisini annem saklamış, bebeğime takıyordum. Duygulanım lan.
popoları pişik yapmış nesildir .
Pis fakirler.

Ben zengin olduğum için beze,muşambaya falan gerek görülmeden giydiğim elbisenin içinde catur çıtır sıçmışım oh ne güzel.
O zamanlar sudocrem gibi 50 liralık pişik kremleri de yokmuş mahalle bakkalından alınmış kıytırıktan bi pudra dökerlermiş.
Evet evet ben de götüne muşamba takılan jenarasyondanım.
Hee mavi olandan banada baglamislar annem sana deste deste musamba aliyorduk diyor.