bugün

Belirlenmeleri çok zordur, zira hadislerin %80lik bir bölümü zaten uydurmadır.
hz peygamber dönemimde 500 yada 5000 olan hadis sayisi günümüzde 1 bucuk milyonu bulmustur .ilerleyen tarihlerde bu sayi katlanarak artamsindan korkulur .ki gelecek nesillerin nasil bir dinle karsi karsiya kaldiklarini görmek istemem .
dini kendi menfaatlerine göre insanların kafasında şekillendirmeye çalışan insandır.
lise siralarinda din kulturu ve ahlak bilgisi dersinde mecburi yaptigimiz bisey. ey iman edenler diye baslayip gerisini ogrendigimiz ahlaka gore tamamliyoduk.
kuran ayetleri sabit ve değiştirilemez olduğu içindir ki, bu hadis uydurucuları kendi şeylerinin keyfine göre bir din yaratmak için ayet yerine yalan hadislere yönelirler.

bizler, "tek kaynak kuran'dır" dediğimiz zaman da ağızlarından pislik kusarlar. genelde cemaatçi ve tarikatçı insanlardır bunları yapanlar.
"Kim benim söylemediğim bir sözü bile bile bana isnat ederek söylerse cehennemdeki yerine hazırlansın." hadisini hatırlatmam gereken insandır.
kadin erkegin bilmem neresinden yaratildi hadisini ben götümden uydurmadim sanirsam .yada kadinin sacinin tek teline 90 yil cehennem azabi verilir hadisleri .ve daha bir coklari ...
sahih hadis konusunda kaynak kitaplar:
1. sahihi buhari
2. süneni tirmizi
3. süneni ebu davud
4. süneni müslim
5. süneni ibn-i mace
götünden hadis uyduran insan bizden değildir. * *