bugün

plastik oyuncak parkları öncesi büyüyen pas kir içindeki gürbüz nesildir.

bu nesil, temmuz sıcağında üzerinde yumurta kırsan pişecek demir kaydıraklardan kayarken, kısa pantolonlarının altında götleri yanan cefakar bir nesildir.

bu nesil, o demir kaydıraklar belediyelerce düzenli olarak boyanmadığı için paslandığından, yeni yıkanmış giysilerini pas lekesi yapan ve kirlenmek güzeldir sözünü hiç duymamış analarından bir güzel zopa yiyen acıların çocuğu bir nesildir.

bu nesil, demir kaydıraklarda bir yerleri kesilince, tetenoz aşısı damarlarına sorgusuz sualsiz zerk edilmiş, deney tavşanı yapılmış bir nesildir.

bu nesil, bilgisayar/internet cafe dönemi öncesi, okul sonrasını çocuk parklarında kale benim şan benim diyerek arkadaşını demir kaydırağın tepesinden aşağı atan bir nesildir.

bu nesil 80 sonrası 90 öncesi, * çocukluğunu yaşayan son nesildir.
doğru türkçe ile yazımı ''demir kaydırakta kayarken götü yanmış nesil'' olmalıdır. bu şekilde olmazsa başka türlü etkenlerle götü yanan bir nesil ortaya çıkar ki o konumuz dışındadır.

(bkz: kaydıraklar ısınmasın götler yanmasın)
aynı zamanda yere çok yakın, bir zinciri diğerinden daha uzun olan salıncaklarda sallanmış, oturunca acıtan tahteravallide arkadaşını zıplatmış nesildir.
dişlerine bu kaydıraklardan kayarkene kan oturmuş nesildir de. beynini sikeyim göbek üstü kayıyorsun da, salak kaydırağın sonuna geldiğini neden farketmiyorsun? ilk okul 2 ye kadar yeşil dişle gezdin lan, gerzek seni.
ben değilim bir arkadaş. *
kayarken tutma yerlerindeki boyaların eline yapıştıgı nesille aynı neslin elemanıdır.
bu nesilin bir üst modeli ise, 'nuri alço' gazozu ile tanışma aşmasında idi o zamanlar, geri kalanlar o filmleri izleyerek 31 çekiyordu, herkes hereket halinde idi fakat şimdi öyle birşey yok, herkes evinde, gazoz içiren nuri alço yok, serin sulardan çıkan 'şahin k' var, kaydırak yok counter var . (bkz: ah ah nerde o eski bayramlar)
aynı sekilde tahterevalli de popolarının şemalini değiştiren nesildir.
aynı zamanda tahtrevalli sırasında karşısına aldığı ağır adam yüzünden götünü de kırmış nesildir. hem yanık hem de kırık nesildir. ama eski günleri de bir o kadar özleyen nesildir.
(bkz: no pain no gain)
gotu yanmış nesil olsa bile yine de mutlu olan nesildir. şimdiki eğlence türlerini hiç anlamayan nesildir.

(bkz: bizim zamanımızda counter vardı da biz mi oynamadık)
ayrıca salıncaktan düşüp kaşını kanatan nesille amca çocuklarıdır.
yazın 40 derecede bile o kaydıraktan kayan psikopat nesildir.
(bkz: götü demir kaydırak)
şort etek türevi kısa giysilerle kaymaya çalışıldığında ise temmuz, ağustos aylarının verdiği sıcaklıkla terleyen bacakları kaydırağa yapışan, kayma eylemini ite kaka gerçekleştiren nesildir ayrıca.
salıncakta adam gibi sallanmak varken, kendi etrafında dönüp saçlarını salıncağın demirlerine sıkıştırmış nesildir aynı zamanda.
kaydirağa tersten tırmanmaya çalışırken de elleri yanan, tam kaydırağın başlangıç noktasına tersten varmak üzereyken üstten bir başka çocuğun kaymasıyla emekleri boşa gitmiş nesildir.
kaydiragin altindan eksik olmayan bokun kokusundan burnunun diregi kirilmis nesildir.
aynı neslin eline demir kokusuda sinmiştir.
telli plastik arabalarla, saçları bile plastikten koca kafalı plastik bebeklerle oyuncak niyetine oynamış nesildir. henüz arabaların sokaklarda vızır vızır geçmediği, oynama alanlarının araba park yerine dönmediği zamanlarda sokaklarda kaygısızca sabahtan akşama kadar oyunlar oynayarak çocukluğunu doya doya yaşamış, eski bayramların şen çocuklarıdır. atari salonlarında saçma sapan oyunlarla beynini küflendirmemiş nesildir.
akşam ezanı ile eve dönen yüzü toz toprak, dizleri yara bere içindeki nesildir.
bu neslin şort ve kısa kollu penye giydiği için, daha ziyade kolları ve bacakları metalin kızgınlığından nasibini almıştır efendim.
(bkz: dinozor desenli kaydirak)
g.tu yanmadan kurtarmis nesiller tarafindan gecmis olsun denilip, acil sifalar dilenmesi gereken nesildir.
küçükken sıklıkla yaptığım bir sapıklık çeşidi. ellerimi özellikle cayır cayır yanan kaydırak demirine iyice yaslar, sonra da sürtünme kuvveti ve ısının aynı anda beni benden almasına histerik çığlıklarla karşılık verirdim. manyaktım galiba. evet.
Götü plastik kaydıraktan kayarken yanmış neslin atasıdır.
güncel Önemli Başlıklar