bugün

gün geçtikçe çoğalan kızlardır. mini etekleri çekerler, makyaj yaparlar, dar da giyerler, ama kafalarında uzaylı vari bir bağlanmış başörtü ve içinde mutlaka sünger vardır, namuslu canım onlar, başları kapalı ya.. sonrada başı acıklara laf eden kızlardır. *
"velev ki siyasi simgenin" kadınların başına uygulanmış model.
büsbütün şekil uyumsuzluğu, mentalite tutarsızlığı.
dişiliğin, kadın olmanın gizemini iyiden iyiye kaçırmış bağyan bozuntularının yaptığıdır. yapmayın etmeyin kendinizi bu kadar basit durumlara düşürmeyin.*
(bkz: deve kuşu)
dün istiklal caddesinde gördügüm kız türü, bide kısa sortu vardı bu seferkinin ve anormalmişiz gibi bize bakıyordu. birçok şeyde iyice abartmaya başlayan kız türü.
basörtülü bayanlar hakkında kötü genellemeler yapılmasına vesile olan gerizekalı yurdum bayanlarıdır. hepsi olmasa da aile zoruyla kapananları pek coktur.
başı kapalı ama açık insanlardan daha rahat davranan mesela parkın ortasında yiyişen kişiliklere denir efendim.bu mecazi anlamı.
bir de gerçekten götü açık olanlar vardır onlara tanım yapmaya ne hacet.
başörtüyü siyasi olarak kullananlardır, iranlılardır, ülke düşmanlarıdır.
bir de gerçekten inanarak takan teyzelerimiz, kardeşlerimiz vardır onlara laf söylemeye ne hacet ancak? inanç. ama bu tür kızlar gerçekten mevcuttur.*
üstü forma, altı sorma durumudur.
ülkemizde hatta çevremizde bile bolca bulunan, bir takım insanların anlamanı bilmeden kullandığı yobaz kelimesi için biçilmiş kaftan olan insanlardır.
ılımlı islamın yeni nesil takipçilerinin modasıdır.
üstü forma, altı sorma.
götü paris, başı mekkedir.
dışarıdan baktım yeşil türbe, içeriye girdim estağfirullah tövbe!
En pahalısı bu o zaman dediğim giyim tarzı.