bugün

(bkz: başa gelen çekilir)
götten göte değişim gösteren sorunsaldır.
ggşamaz olarak kullanılır.
açıl susam açıl
sözlükte açıldığı görülmüştür. götün gidişatı hakkında bir bulguya rastlanamamıştır.
illa ki herkes hayatında en az bir kere kullanmıştır. Dolayısıyla kalitelidir. Duyguları ve içinde bulunulan durumu çok iyi anlatmıştır.
"yıldırım demirören'in tekrar başkan seçilmesi" örnektir.

teşekkürler bjkerkan...
final dönemindeyseniz açılır efenim, hatta o kadar açılır ki şemsiye mi olimpiyat çadırı mı farkedemezsiniz.
Çincsi: yakamata kodak taşasu mitsubishi , fijutsu nikon honda.
türkçe meali: göte giren şemsiye açılmaz.
sınav zamanları arkadaşlar arasında çok bahsi geçen cümledir. açılır açılmaz, açılırsa nasıl olur, girdi mi girmedi mi girecek mi gibi değişik konuşmalar gün boyu şenlendirir ortamı.
açılırsada geri çıkmaz şeklinde devam etmesi gereken özlü söz.
yaptım açılacak.
göte giren şemsiye açıldı da, altına pazar bile kuruldu. neden bahsediyosunuz siz.
o değil de, bu özlü sözü bulan kişinin neden özellikle şemsiyeyi seçtiğini merak ettiğimdir.
yanlıştır. girdiğini kabul ediyorsun da açılışına niye takılıyorsun onu anlamıyorum. valla girdiyse açılırda.
Denedin mi lan ?
kime dedin lan?
(bkz: isviçreli bilim adamları göte giren şemsiyeyi açdı)
göte girdikten sonra şemşiyenin açılmaz olayından çok o şemşiyenin göte nasıl girdiği merak edilir.
göte giren balık gerisini siz düşünün artık.*
- senin şemsiye açıldı.
+ yapma hocam göte giren şemsiye hiç açılır mı?
- la göte girdiğine inanıyorsunda, açıldığına mı inan mıyorsun?
+ haklısın nasrettinciğim.
hatta pazarcı şemsiyeleri oluyor bilir misiniz? onlardansa daha bir vahim.
açılırsa parçalar efendim. açmayın lütfen.
açılırsa bir şekil folloşlaşma yaratır, diye düşündüğüm durum. şemsiyenin açıldıği g.tte mutlaka başka şeyler de açılabilir.
"olmuşa çare bulunmaz" türk atasözünün, çince versiyonu olduğunu tahmin ettiğim söz.
şöyle bir durumda olabilir(bkz. tersten açılır) o fonksiyona göre yapmak lazım şemsiyeleri.