Görüldüğünde insanı mutlu eden rüyadır.
Rüyamda Elon Musk'ı gördüm. Onunla birlikte geziyorduk ve konuşuyorduk. ingilizce konuşuyorduk; Ama sohbet ederken ben bazı cümleleri çevirmekte zorlanıyordum; Sonra aklıma google çeviri geliyordu. Elon'a "Google Translate"i açmasını söylüyordum. O da elindeki telefondan Google Translate'i açıyordu benim için. Ben de cümleleri yazıp çevirip ona gösteriyordum. Böylece anlaşıyorduk.
Zaten daha önce de düşünüyordum: "Biz Elon Musk ile farklı dil konuşuyoruz. Nasıl anlaşacağız?" Diyordum. Google Translate ile bu sorunu çözebileceğimize inanıyordum.
Rüyamda bunu yaptığımızı gördüm. Elon Musk ile çok iyi anlaşıyorduk. Uyandığımda çok mutluydum. Ve o rüyayı düşündükçe hala mutlu oluyorum.
Kevser havuzunda boğulurken bir elin seni kurtarması, üstelik o elin sahibinin de allah azze ve celle çıkması sonra tevazu ile "korkuttun mübarek biraz yavaş ol" Demesi.

inanın uyandığımda salgılıya salgılıya mutluluk hormonu kalmamıştı.
Ölmüş olan bir sevdiğini gördüğün rüyadır. Sanki gerçekmiş gibi, hiç gitmemiş gibi hissettirir. Akabinde uyandığında yani rüya olduğunu anladığında yürekte hissedilen sızının ise tarifi yok.
Sevdiğiniz insanı görmek.
Rüyayı gördükten sonra rüya olduğunun farkına vardığın an o mutluluğun bir iki saniye falan sürmesidir.
Hayatım boyunca en mutlu olduğum rüyalar , kendimi uçarken gördüklerimdir . Hiç bitsin istemiyor insan . Uyanınca tüh ulan diyip tekrar uyumaya çalıştığım olmuştur.
peygamberlerimiz ya da melekler görüldüğünde müthiş bir mutluluk kaplar.
onun mesaj attığını görmüştüm uyanıp ilk iş telefonu kontrol etmek oldu.hayal kırıklığı baya bir gürültülü oldu.
Ak sakallı dede. Lakin hiç gelmedi benim düşüme.
rüyamda Sabah uyanıyordum ve whatsapptan 47 mesaj vardı.

ve son mesajda seni seviyorum yazıyordu.

güzeldi yani.
rüyadayken rüyada olduğunuzun farkına varıp istediğiniz gibi takıldığınız rüyalardır.
Çok özlediğiniz ve görme ihtimalinizin olmadığı kişileri gördüğünüz veya onlarla ilgili iyi haberler aldığınız rüyalardır. Bu tür rüyalar nadir görüldüğü için daha kıymetli ve mutluluk verici sanırım.