bugün

kişiden kişiye değişecek bir kıyaslama. ha bana göre mantık evliliği alır diyorum.
Mantık evliliği uzun farkla birinci gelir.
gerçekten seven insan zaten üzmemek için çoğu zaman mantığını kullanır.. mantık evliliği diye bir şey yoktur! yatağa girince işler değişir..
dış kulvarda mantık evliliği geliyor ve açık ara yarışı tamamlıyor.
severek evlenmenin ezip geçmesi gereken müsabaka. şayet sevdiğin kişinin yanında yaşlanmıyorsan o ömür boşa harcanmış bir ömürdür.
aşık olamıyorsan mantık evliliği galip gelir.
şans bu işler, piyango herkese çıkabilir.
severek evlenme birinci gelir.
severek evlenme ile başlayıp terkedilince mantık evliliğine dönen o da bulunmayınca görücü usulüne bırakılan hede.
görünen o ki uzun sğren evlilik tipi görücü ve mantık evliliğidir. Biten evlilikler her zaman aşk evliliği oluyor.
vs.evlenmemek... evlilik overrated'dır dostlar.

+peki neden evlenmemek?
-çünkü bekarlık sultanlık.
+kim demiş?
-evlenen birileri.
+o halde?
-evlenmeyiniz,
-sütü soğuk içiniz,
-yoğurdu üflemeden tüketiniz.
aşk gözü kör ettiğinden ilk başta görünen kusurlar anlaşmazlıklar farkedilmeyebilir. zamanla farkedilince de ayrılmak tek çare olabiliyor. görücü usülü de mantıklı değil gibi. mantık evliliklerinden sonra aşk başlarsa tadından yenmez.
mantık evliliği paranın bolluğu anlamına geliyo yani kimde para varsa ona verrim.

orospuluğun resmisi gibi bişey.

severek evlenme aç kalsanda aşkı dibine kadar yaşamak. ama kaldımı öyle aşklar.
görücü usulü evlenmede bişdiğimiz tasrif etmediğimiz mantık evliliğinden de kötü bişey zamanla sevmeye dayalı görücü usulü evlenenler genelde aile baskısı kadına şiddet gibi olayların oranları daha fazla görünüyor çünkü anne baba baskısından kadın eli kolu bağlı kalıyor.
çok sevipte bi bok olmadığını gören kişinin, çok sevdimde ne oldu bir seferde beni çok sevsinler demesiyle verdiği karardır.

unutmayın ki;

bir kadının kaderi sevdiği adamın ihaneti
ve onu seven adamın sadakati arasında belirlenir...
E)Hiçbiri seçeneğinin tercih sebebi olduğu karşılaştırmadır benim için.
bekarlık sultanlık olduğundan diğer seçenekleri dövecektir.
evlenmek şartsa severek evlenmek tercih edilir. Sevgi mantığı beraberinde getirir.
evlenmemek eyleminin açık ara önde kazanacağı karşılaştırmadır.