bugün

23 nisan'da muhtemelen çocuğunu okulundaki törenden getirmekte olan bir anne, ki arabaya bakılırsa gayet de pahalı bir okuldu, kırmızı ışıkta karşılaştık yan yana duruyoruz gayet de uzun yandı ışık. ben tabi camdan kafayı uzatan o sevimli şeye kaş göz yapıyorum gülüyor falan o sırada bir çocuk elinde şu şişesi ile geldi alır mısın abla dedi muhtemelen.
Kadın o anda önce çocuğu alenen bağır çağır küfür ederek kovdu sonra anında kendi çocuğunun kafasını zorla içeri soktu ve camları kapatıp içerde bağırmaya devam etti.
işte o anda sözlük Nisan 23te ben tiksindim. iğrençti. Halbuki sadece camı kapatsa yok dese olur biterdi. O çocuk daha ne yaptığını bilmeden bunu hak etmedi. Ayrıca kendi çocuğunu bu kadar kinle yetiştirmesi daha iğrençti sözlük.
kendinizin yaşadığı yada izlediğiniz ve sizi gerçekten çok rahatsız eden olayları konu alır.

bir defasında ankara kızılay da gezerken yol kenarında Akordeon çalan bir kadın vardı. yanındada 4-5 yaşlarında çocuğu. türk halk müziği ağırlıklı bir repertuarı vardı. yüzünde hem kimseye muhtaç olmadan ve öylesine bir zor bir müzik aletinin çalmanın gururu hem de gece olduğu için korku vardı.

suçu yok, kimseye zararı yok. sadece sokakta herkese müzik ziyafeti çekiyor. otur dinle kulaklarının pası silinsin. gönlünden koparsa ver 3-5 kuruş yok kopmazsa çek git.

oturdum yaklaşık 15 dakika falan dinledim ve o sırada 3 tane züppe geldi. kadına ileriden sataşmaya ve saçma sapan parçalar istemeye başladılar. kadın oralı olmadıkça onlar dahada yaklaştı ve dahada iğrençleştiler. tam yan tarafta bulunan çiçekçinin önündeki tahtayı aldıp ve girişmeye gidiyorken, çiçekçiler toplu halde bu üç o.ç na daldılar. kimse karışmadı, kimse polsi armadı ve kimse ambulansıda aramadı. dövdüler ve bok çuvalı gibi yolun kenarına koydular. ellerine sağlık.

o an o çocuklara sayısız küfür ettim, çok kızdım fakat en fazla hissettiğim duygu iğrenmekti. bir insan nasıl olurda bu kadar aşağlık bir kişiliğe sahip olur. yedikleri dayaktada aynı oranla içim soğudu.