bugün

iyi bir gömleği ütülemenin zevkini tatmamış insanlara sıkıcı gelen bir aktivitedir.
Gelecekte sizin yerinize gömleklerinizi ütüleyecek bir koca bulursanız böyle dertleriniz olmaz kızlar.
ben hayatimda hic gomlek utulemedim, gomlek programinda yikayip islakken askiyla asarsaniz siz de utulemezsiniz
bence madencilikten sonra dünyanın en zor işi budur. gömleği gösteren ütüdür, kadını gösteren götüdür.
Terziler ve kuru temizlemeciler varken dünyanın en gereksiz işidir.

Gömlek başına 3 - 5 tl verirsin o eziyeti çekmezsin.

Kaç yaşında adamsın gömlek ütülemeyi bilmiyorsun musun diye şaşırıyor insanlar, terziler dururken ne gerek var.
ilk önce tersten ön ve arkası ütülenir, daha sonra kolları ütülenir, çizgileri oluşturulur, düz bir şekilde ütülenir ve yaka kısımı ütülenerek işlem bitirilir....

Aslında çok basit...
işkence gibi bir şey.
görsel
Zahmetli.
En sevdiğim eylem. Ama ütü masası da sağlam ise... Öbür türlü hiç keyif almıyorum.
Nefret ediyorum bundan.
En sevdiğim ev işidir kendisi.
Askıda kuruttuğunuzda daha rahat ütüleniyor beyler. Kadın yazarlar bilir zaten.

Bu karantina sürecinde mutfakta aşçı, balkonda çamaşırcı, dip köşe bucakta temizlikçi oldum. 1 ay daha uzasaydı yatakta orospu olmaktan korkuyordum amk!
Başlığını görünce üzüldüm , yıkıldım resmen.

5 adet gömleğim var da ütülenecek..
Yaz mevsiminde eziyet olan durumdur. Buharın yüze çarpmasıyla cehennem hissi oluşturur.
bir nevi işkence olan eylemdir.
Izdıraptır efendim. insanın uykularını kaçırası bir eylemdir.
en sevdiğim ev işi aktivitelerinden.

ben en çok süpürge işine uyuz oluyom aq.
Pantolon ütülemek zorluğuyla kıyasıya yarışır.

Hadi kumaş pantolon modası eskisi gibi revaçta değil ama kanvas, keten, onlar da ütü istiyor arkadaş!
Hele tek çizgi denen o zamazingoyu tutturmak....
Eşşeek kadar oldum halâ zorlanıyorum o tek çizgi mevzusunda, pantolonlarım çizgisizdir o yüzden,.
yok çizgi mizgi!
Beğenmeyen oğluna almasın!
(bkz: gömleği gösteren ütüdür)
Evlenincede, gömlek ütüleme ihtimali, var. Kim bilir? Sayısı ikiye çıkar, belkide, O yüzden, nano gömlek, en iyisi, sanki.
Bayılırım. Ütülemesi ayrı, Jilet gibi ütülenmiş bir gömleği giymek harika bir duygu.
gömleği falan yok ütü sıkıcı bir olay, neyi ütülediğinin önemi yok.
Çok yorucu olan durum. Evet.
bence madencilikten sonra dünyanın en zor işi budur. ne demiş burhan altıntop; gömleği gösteren ütüdür, kadını gösteren götüdür.