bugün

sonradan olma entelektualist davranışı. 'sahne ışıkları retinamı zedeledi şuursuzum ama coolluğumdan taviz vermedim' demenin fiziksel hali
(bkz: golgede guneslenilmez) *
(bkz: gözlük takan baykuş modeli)
karizma yapmaya çalışırken komik duruma düşmektir.
Gözlüksüz bi boka benzemeyen tiptir.
ama * insanlar için gayet normal durum.
çoğu kişinin bildiği çzlü sözlerden biri olan "yağmuru seviyorum deyip yağmur yağdığında şemsiye açmak" tarzı bir olaydır
görmemişin düşkünü beyaz giyer kış günü... *
gözleri bozuk birinin numaralı gözlüğünü yanına almayı unutması sonucunda yapmak zorunda kalabileceği eylem.
(bkz: numaralı güneş gözlüğü)
kendince karizma yaptığını sanan magandaların hergün yaptığı eylemdir. ayıptır, günahtır...
googleda güneş gözlüğü takmak.
Gözleri bozuk olma veya ama* olma durumlarını çıkarırsak insanı çileden çıkartan olaydır. Annem de yapar herkes bize bakıp ayıplıyo sanırım deliririm garibime gider anne güneş yok demek ama cevap hazırdır tak çıkar tak çıkar birazdan güneş gelir der. Bir de konuşurken gözlükleri çıkarmayanlar vardır ki o gözlükleri gözlerine yapıştırasım gelir. Hayır takmamak gerek. Amam dolmuşa binmeden önce sigarasından son nefesini alıp içinde tutup binince dolmuşun içine üfleyenlerin bir de güneş gözlükleri varsa gözlerinde ifrit olurum yaklaşmayın bana.
metroda güneş gözlüğünü çıkarmayanların bir küçük versiyonu.
Son zamanlarda karizma yapmak amacıyla bulaşıcı bir şekilde yayılan davranış biçimi. Kışın ortasında yağmur altında pembe deri eldivenleri ve marka kıyafetleriyle fönlü saçları ıslanmasın diye şemsiyesini *bi o yana bir bu yana sallayarak dolaşan, raybanlerinden vazgeçemeyen insanların (!) düştüğü komik, gülünç, eğlendirici *durum.
(bkz: gece vakti güneş gözlüğü takmak)
karlı havada bikiniyle sahilde dolaşmak gibi birşeydir.
(bkz: belki de kördür)
Görmemiş gözlük görmüş tutmuş gölgede takmış Atasözünde de bahsedildiği gibi karizma yapmak uğruna düşülen acaip durum.
(bkz: hanzo) (bkz: kokoş)
vardığı her gölgelikte gözlüğünü çıkaran kompleksli kişiye tercih edilendir.
isiga karsi alerjisi olan ve kar yagdiginda dahi gunes gozlugu takmasi doktor tarafindan tavsiye edilen insandir.
dayak yiyen her gencin başına gelebilecek hadise.mecburiyetten yapılan bir eylem.
- osman abi gölge de neden güneş gözlüğü takıyorsun
+ bak sazancan az önce güneş vardı gitti, benim suçum ne
- osman abi güneşi o kadar seviyorsan sende gitseydin
+ hönk.!?
bazı yaşlı insanların yaptığı durum.
gözlüğü çıkarmaktan üşenen insanın düştüğü durumdur.
yetmiş milyonun önünde kameralara oynayan zihniyetin girişmiş olduğu eylemdir. bu tip kişilerden tek kurtulma yöntemi bu şuursuz hareketin de evde şemsiye açmak gibi kötü şansa kara bahta sebep olabileceğine inandırılmalarıdır.
güncel Önemli Başlıklar