bugün

(bkz: gölcük donanma komutanlığına at eti satılması)
Giriş kapısının üzeri ne hikmetse açık şekilde inşa edilmiştir. Yağmur, kar ve güneşte nöbet tutan askerlere eziyet olacağını akıl edememişler sanırım.
içinde çift gidiş, çift geliş yolu olan komutanlıktır. banka şubeleri, benzin istasyonları falan...

yalnız buradaki hastane biraz tırttır. içinde hemen her şey olmasına karşın uzman doktorlar, özellikle de yaz aylarında zor bulunur. bir de hastalar çıkamasın diye en yüksek ve uzak noktaya konuşlanmıştır. genelde gidenleri ya ankara gata ya istanbul gata'ya sevk ederler.

ana kapısının hemen ilerisinde, eczaneleri geçince burger king'in gölcük şubesi vardır. benim gittiğim dönemde esmer, kumral ve kızıl olmak üzere üç kasasında üç ayrı güzel duruyordu.
ASKERLiĞiMi geçen yol yaptigim birlik. içerisi golcukten daha büyük olan içinde subay lojmanları alusveris merkezi super marketler olan ayrıca bir askeri hastene olan 1.ordu seviyesinde birlik. Bana sorarsaniz ben ASKERLiĞiMi bitmesine son 3 ay kala sevmeye başladim orayi gideceğini anladi. Diye herhalde
ülkenin kalkınmasını, birlik ve bütünlük içinde varolmasını istemeyen bazı odakların karanlık dehlizleri gizlidir bu kurumda.

Orjinal Ses kaydıdır çakmalarından sakınınız.

http://analiztv.aktifhabe.../news_detail.php?id=21797
http://analiztv.aktifhabe.../news_detail.php?id=21798
hocaefendinin sümüklü lanetine uğramıştır.

adam bir sümkürüyor...
Deprem sonrası, epey bir altyapısını (bkz: Aksaz Deniz Üs Komutanlığı)'na aktardığı söylenmektedir. (bkz: Karamürselbey Eğitim Merkez Komutanlığı)'ndaki sağlık ocağı koşulları yetersiz olduğundan, revir ötesi ihtiyaçlarda askeri personel, bu komutanlığın hastanesine sevk edilir. Hastanenin yanında (bkz: Motta) pastanesi bulunmaktadır.

(bkz: Ambulans nöbeti)
ayrıca komutanlığı niteleyen gölcük ibaresi gölcük'ün ilçe olmasındandır. yoksa yanılma olmasın, kendileri aynı zamanda yarısı gölcükte yarısı değirmendere'dedir. hatta kendisi ayrı bir ilçedir de denilebilir.
ancak depremden sonra "tüpraşın patlama tehlikesi"ni görmeleri ve fay hattının üsütünde olduklarını farkeden komutanlıktır.
tuzla'ya taşınmıştır söylentisi her ne kadar kulaklarımızı zamnanında doldursa da kendisinin yalan olduğunu farketmek için yakınlarda oralarda yaşayan birine sormanız yeterlidir.
17 ağustos depreminde epey askerin kaybedildiği komutanlıktır. Depremde enkaz altından kurtarılan askerlerin anlattıkları hala akıllardadır.
izmit-Yalova arasında yer alan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı dışında, oramiral düzeyinde tek komutan barındıran birlik. Burda komutanlık yapan oramiralin arkasından Deniz Kuvvetleri Komutanı olması adettendir. Deprem esnasında zamanında ciddi hasar görmüştür.
güncel Önemli Başlıklar