bugün

Huzur verir.
Benim için sabah güneş doğmadan, tan ağarırken izlemesi apayrı bir huzur. Kuşlar uyanmamış, sabah ayazı ve dalga sesleri, o ilk pırıltılar...

görsel
görsel

mavi maviydi gökyüzü
bulutlar beyaz beyazdı
boşluğu ve üzüntüsü
içinde ne garip yazdı.

geçmişe duyulan özlemi hatırlatır.

duygulandırır, hüzünlendirir.

güzeldir.
aralıklı olarak uzun uzun yaptığım eylem.
(img:#1772123)
sürekli yaptığım eylem.
uzun süre bakınca -hele de gündüz- bulutların hareketi yüzünden başımı döndürüp midemi bulandırandır; böyle de romantik bir insanım.
görsel
Balkonum...
Karşısına geçtim görebilmek adına.
görsel
Soyle bir seydir mesela.
En sevdiklerim listesinde üst sıraları zorlar.. gece ayrı tat gündüz ayrı tat verir.. insanı mutlu eder..
Köy evinin balkonundan izlemek harika oluyor. Yüzlerce yıldız kaymasına şahitlik ediyorsunuz. Ayrıca bünyedeki sonsuzluk hissi ise harika.
ben özlem duygusunu hissettiğimde daha çok yaparım bunu. tabi vakit gökyüzünün kararıp gereksiz seslerin sustuğu bir vakitte yaparım bunu.

çocukluğumdan beri değişmeyen bir şey. belki sadece artık yıldızları göremiyorum değişen bu. onun dışında ulaşabileceğin her şey o gökyüzünde.
romantizm değil ihtiyaçtır. yeryüzünün alçaklığında kirlenen ve kirleten insanların katı kalplerinden gökyüzünün huzuruna sığınan insanlar, var olsunlar, çoğalsınlar..
Sakinleşmek ve biraz da olsa kafa dinlemek hayal kurmak için sık sık yaptığım şeydir.
beton yığınlarından izole bir yerde yapılabilecek en güzel eylem.