bugün

bir varsayıma dayanan soru.

örneğin yaşanan tartışmalardan tanrının sıkıldığını ve yer yüzüne inerek bir basın toplantısıyla var olduğunu açıkladığını var sayalım. ateistler öncelikle bu bir hologram olabilir, yeni bir teknolojiyle beynimizde imge ve sesler duymamız sağlanıyor olabilir vb. bir çok şeyden şüphe duyarlardı.

cevabı hayırdır. selam ve dua ile.
herşeyden önce allah gökten inmez karşıdan direk gelir.
mecazi anlam kullanılan sorudur.

buna rağmen allah gökte mi diyen müslümanlar bunun cevabını kuran dan bulabilirler:

--spoiler--
O, derece ve makamların sahibi Allah'tandır.(Mearic 3)
Melekler ve Ruh (Cebrail), oraya, miktarı (dünya senesi ile) elli bin yıl olan bir günde yükselip çıkar. (Mearic 4)
--spoiler--

yine de en doğrusunu hak teala bilir.
Sikicem artık ateistini de ateistleri dert edineni de. Sana ne bana ne kime ne amk kim neye inanmak istiyorsa inanır inansın. Sanki onun yerine sen yatacaksın cehennemde. Lan öğrenin artık her koyun kendi bacağından asılır. Sen inanıyorsan kendi ibadetini yap ona göre yaşa başkalarının hayatına da burnunu sokma. Kimse peygamber değil kimse melek de değil kimseyi allaha inandırmak zorunda değilsiniz arkadaşım. Diye cevap vermek istediğim soru cümlesi. (Allah gökte değil her yerdedir)!
Ben şahsen inanırdım ama yine de biat etmezdim.
inanır mıydı bilmem de altına sıçardı.
gökten inse (farz-ı mahal) gelse dese ki ben tanrıyım her şeyi ben yarattım alın işte mucizelerim falan bir şekilde ikna etse inanırdım ama gene de müslüman olmazdım.

tamamen kişisel olan soru.
allah diye bir şey olmadığı için saçma sorudur. allah diye isim mi olur lan, tanrı hiç değilse daha sempatik aq.
inanmazlardı ne de olsa onların kalpleri mühürlüdür.
Müminler şok.
Ya saçma sapan başlıklar açmayın. insanların dini düşüncelerine, inanışlarına böyle hakaret edemezsiniz. inanmayan inanmasın; onun hesabını varlığını reddettiği allah soracak olmadığını savunduğu ahirette. Bizi ilgilendirmez. ama bu müslümanlara hakaret Edebileceğiniz anlamına gelmez. Ki sadece müslümanlar değil hristiyanlar ve yahudiler'de allah'ın varlığına inanıyorlar. Biraz saygılı olun.
yerden şeytan çıksa, burdan ben dürtsem yine inanmaz it oğlu itler.