bugün

kısa kısa,
- akbaba adlı ramjet motorlu (fazlasıyla süpersonik) anti-radar füzemizin ardından, sanıyorum bu da ramjet teknolojili olacak.
- bunun eşdeğeri, fransız meteor füzesi.. 120 km menzilli ve rafale'lerden atılan bu hava-hava füzesinden kaçış oranı, bir uçak için %1..
- fakat gökhan, 200 km kadar menzilli..
- yunanlılar meteor'un tanesine 2.5 milyon dolar öderken, biz gökhan'ı aşağı yukarı 300.000 dolardan aşağı yapabiliyoruz, diye biliyorum..
- peki biz bunu, daha yunanistan meteor'u teslim almadan nasıl yaptık? ve de yaptık, aldık demiyorum..
- yuanlılar da bundan rahatsız olmuş ki, yayınladıkları bir makalede meteor'un know-how'ını, yani planını, projesini, teknolojisini türkler'e sattıklarından şüpheleniyorlar.
Gökhan, sevdiğim erkek isimlerinden biri.
Sen yokken çok yalnızdım. Sen benim ailem oldun. Sen bana yoktan var yarattın. Teşekkür ederim.
türkçe en güzel addır. gökhanlar adamın dibidir, efendi insanlardır.
Gökhan denildiğinde hep böyle yakışıklı bir adam canlanıyor hayalde nedense.
mersin ilinde ekseriyetle ''gökean'' diye telaffuz edilen erkek ismi.
eski türklerde gök tanrısı anlamında da kullanılırmış.
Şimdiye kadar 100 tane bu isimden insan tanımışımdır en az.
göklerin hanı demekmiş.
birçok kişinin gökan, göken diyerek telaffuz ettiği isim. götan diye espri yaptığını zanneden mallar da vardır.
Şevket çoruh'un çakallarla dans filminde canlandırdığı karakterin adı.

http://m.youtube.com/watch?v=B-vF8O1gHHc
Yazılışında ve söylenişinde sıkıntı yaşanabilir. Göken, Gökan, Göthan, Gokan gibi..
tesekkurler.
hala en sevilen erkek isimlerinden biridir.
Keser olanı baya yakışıklı bi abimizdir.
sarışın renkli gözünden nasiplenemediğimiz boy. dede renkli gözlü, babaanne renkli gözlü, baba renkli gözlü, amcalar renkli gözlü, halalar renkli gözlü, kuzenler renkli gözlü, anne renksiz, biz renksiz.
çepni, peçenek ve diğer iki oğuz boyunun atasıdır. kendisi üç oklara mensuptur. annesi sarışın olduğu için gökhanın soyuda sarışın renkli gözlüdür.
zaman zaman ; göken,gökan,gökhen, gokan gibi saçma seslenmelere maruz kalan isimdir.
hamamböceğine tasma takıp dolaştıran bir çocuk bu gökhan.
genelde tuhaf telaffuzlara maruz kalabilen isim, ismim. Adımın çok farklı yanlış söylenişlerini duydum, bazısı “Gökhiyean” gibi söyler mesela, ya da minimal sevgi çuvalları “Dökan Abi” “Yokan” “Yökan” hatta küfür eder gibi “Dötan” bile der. Ama ilkokulda duyduğum “Lokan” en etkileyicisiydi.
hakan'ın abisi.
ilk üç harfinin sonuna yanlışlıkla t yazınca sinirlenen arkadaşım.
boyunun uzunluğu güzel olan. bilgisayar bilen bir de kız olsa... her neyse sevecen arkadaşın ismi.
"kökhan", "göükhan" vb yaratıcı şekillerde yurdum insanı tarafından yalnış telaffuz edilebilen isim.
kız versiyonu semahan olan isimdir.
güncel Önemli Başlıklar