bugün

çok büyük işler yapmaya çalışan, yetenekli küçük çocuk.

ilk albümü yesterday 28 nisanda çıktı ve klasikleşmiş şarkıları beklentilerin çok üstünde coverlamış. takdir ettik devamını bekliyoruz.
coverlardan oluşan yesterday albümünü çıkarmış müzisyendir. başta şüpheyle yaklaşmama rağmen dinledikten sonra sevdiğim albüm olmuştur. oldukça iyi yorumlanmış şarkılar. teoman yine kendine has tarzını ortaya koymuştur. ancak albümde en çok sevdiğim parça göksel ile birlikte söylenen goodbye my love goodbye şarkısıdır, süper olmuş. şarkı tam göksel' e uygun, iyi bir seçim olmuş. ayrıca bir zamanlar volvox' dan dinlenen i want to break free adlı queen şahaserinde vokalde şebnem ferah'ı duymak gayet hoş bir süpriz olmuştur. albümdeki şarkılar şunlardır:

1. wild word (cat stevens)
2. boat on the river (styx)
3. goodbye my love goodbye - düet: göksel (demis roussos)
4. sound of silence (simon & garfunkel)
5. hotel california (eagles)
6. i want to break free - vokal: şebnem ferah (queen)
7. rain (jose feliciano)
8. wonderful life (black)
9. prison song - düet: teoman (graham nash)
10. yesterday (the beatles)
Teoman'ın menajeri funda sanlıman'ın oğludur. yesterday adlı bir albüm çıkarmıştır kendileri ve Teoman da Prison Song şarkısında kendisine eşlik etmiştir.
müzik piyasasına cover parçalar ile girmiş taze müzisyen. hedefi tez elden yurtdışıdır bence.

ilkokulu aynı sınıfta okumuştuk ama hiç bir zaman aynı arkadaş grubunun üyeleri olmamıştık.. şimdi ekşideki gibi ünlü olan herkes arkadaşım gibi bir tavır içinde olduğum düşünülebilir ancak iki tane ayol, biri gülcan diğeri gökcan o kadar. ikisiyle de görüşmüşlüğüm yok hava atıyorum sadece. eminim sizin daha çok tanıdığınız vardır yani *
yeşilbahar ilköğretim okulunda okurken yanlışım yoksa 4 ya da 5. sınıfta gelmişti. aileden zengindi, kolejden bizim okula terfi etmişti ama neden bilmiyorum tabi ki. sarı kafalı mavi gözlü dişlek bir çocuktu. çok haylaz ve yaramazdı, biraz da ukalaydı açık olayım. zengin çocuğu olduğu her halinden belliydi, zaten sınıfta da, parasal durumu ortalamanın üzerinde olanlarla arkadaşlık ediyordu. kızlar bayılıyordu gökcana "çok yakışıklııı yaa" diye.

kendisini 4 5 sene önce cosmogirl dergisinde ayın yakışıklısı olarak gördüğümde, suratı sivilcelerle dolu bir yakışıklıydı. geçen gün hürriyet pazar ekindeki ropörtajını okuduğumda gördüğüm resimlerinde ise "tamam işte, sonunda olmuş" tarzında bir yakışıklıydı. kıvam tutmuş, türk kızlarına tapınılması için sunulmuştur artık kendisi. albüm güzel, başarılar dilenir.
müziğiyle baştan çıkarıcı sanatçı... beni isyanlara götürüyor.
neden, neden benim sesim öyle değil neden??
teomanla olan düeti ise benim için bi harikadır*: http://www.youtube.com/watch?v=eodgI2arj30
albümüne seçtiği şarkıları, ingilizce telaffuzu ve sesiyle gerçekten mükemmele ulaşmış olduğunu düşündüğüm şarkıcıdır.
birkaç ay/sene içinde çok pis dinlenecek insan.
soğuk temmuz isimli ilk türkçe albümünü çıkarmış 24 aralık'ta da jolly joker'de ilk konserini vermiş başarılı bir yorumcu ve söz yazarı denilebilir. albümünde ki şarkıların hemen hemen hepsi ağıza dolanabilen ve güzel melodili hoş sözlü şarkılar. bence uzun vadeli umut vadediyor. teoman destekli manşetleri de yabana atmamak lazım.
(bkz: anasına bak oğluna dinle)
Soğuk temmuz şarkısı favorilerim arasına girmiş yorumcu, söz yazarıdır.
şarkılarında teoman havası olan, Soğuk Temmuz şarkısının yanında uyku tutmadı şarkısıyla da kendisine bir kez daha hayran bıraktıran adam.
son albümü: https://www.youtube.com/watch?v=H1QlIz6xfc0

gayet başarılı. teoman'ın eski bir rüya uğruna albümünün havası sinmiş üzerine.