bugün

yurdumuzdaki belalarin baslica sebeblerinden birisi. sorsan her turlu hokkabazligi ve sempazeligi bilir. kafasina gore bati taklitciligi yapar. gotik olur, biyikli kara kizlarimiz sarisin olur, kirk yillik metalci olur, hirdavatci ve hurdaci bile olur.
ama, dinimizin en guzel kurallarindan birisi olan temizlik ve arinmak sartinin birincisi gusul abdesti nasil alinir? bilmez.
bilsede fark etmez.
duşun altına girip tüm vücudu ıslatmayı eşdeğer gören öğrencidir. niyeti bilmez.
cunup gezen yurdum gençleridir.
(bkz: alexander apdest)
(bkz: abdest)
yağmur duasına çıkılır yurdumun bazı yerlerinde. yağmur yağmayınca köylüler hocaya "hocam hani yağmur yağacaktı?" deyince hoca da "aranızda cünüp varmış, tutmadı dua, yurdum gençleri gusül abdesti bilmiyor." deyiverir.
herkesin günahı sevabı kendinedir. kişinin yıkanırken temizlenmek için tanrıya dua etmesi ruhsal ve sembolik bir arınma getirebilir belki, ama hepsi budur.
gusul abdesti yazmayi bilmeyen yurdum genclerinin ayar vermeye calistigi genclerdir.
(bkz: cin olmadan adam carpmak)
müslüman olmayan yurdum gençleridir.

[edit]: neye alındınız neye gocundunuz bilmiyorum ama ben biraz daha açıklarsam sanırım anlayabileceksiniz.

bahsettiğim şey "guslü bilmeyen kafirdir a.q." değil. bahsettiğim şu "ülkemizde bir çok gayri-müslüm yaşıyor, ve onlar guslü bilmek zorunda değil inançlarında gusül abdesti diye bir şey yok."

bunu anlamayıp alınganlık yapan gocunan falan olcuysa da oh canıma değsin ne güzel de olmuş!...
(bkz: abdest yazmayı bilmeyen yurdum gençleri)
edit: bu entry başlık gusul apdesti bilmeyen yurdum gençleri şeklindeyken anlamlıydı.
müslüman da olabilen gençlerimizdir.
tanrı ile kul arasına girmeye çalışanlar tarafından hedef tahtası olmuş gençlerdir. varsa suç cezayı verecek olan yukarıdadır. sözlükte değil.
müslüman olup şehadet bilmeyen yurdum gençlerinden daha kötü durumda değildirler. Çok gördüm şahadeti "bismillahi" sanan.
hoşgörüyle karşılanması gereken güruhtur. *
herkesin kendi dogrularıyla gerceklestirdigi eylemdir gusul , fakat oturup konusulunca her gencin farklı yaptıgı görülmektedir , dogrusu nedir bu işin hocaları bilir fakat dogrusunu ögreninceye kadar sizin yönteminizde allah tarafından kabul görür .* *
belki de gusül abdestin hiç mantıklı olmadığını düşünen gençlerdir.zira niyeti iyi olup da vücunu yıkayan gençler de vardır.sırf dini inanç olduğu için yapmayana,inanmayana saygılı olmak lazımdır.
her sevişmeden sonra almak gerekiyormuş. eğer bu abdest 31 için de geçerliyse vay halimize. zaten barajlar boşalmış, en iyisi biz daha fazla boşalmayalım..
bilsem ne olur bilmesem ne olur dedikleri gibi amaç vücudu temizlemekse ve bunu zaten yapıyorlarsa varsın adı abdest olmasın diye de düşünürler. ne gariptir şu yurdum gençleri!
insanoğlunun bildiğinden ve bilmediğinden sorumlu olan yine ta kendisi olduğu gibi bahsi geçen gençler de kendi bilgilerinden sorumludurlar.ayrıca önce bilmeleri gerekli midir sorusunun cevabı ile muhatap olması gereken kişilerdir. *
gusul abdesti almayı bilmeyen yurdumuzun gençleri,gusul abdestini almayı gerektiren hareketleri çok çok iyi bilmektedirler.uygulamayada devam etmektedirler.
her an tombala'ya hazır genclerdir
önemli olan niyet etmek, düşüncesini benimsemiş gençlerdir.*
banyo yapmayı bilseler yeterlidir.. sırf genci değil çocuğuyla yaşlısıyla..

(bkz: hijyen)
klasik kemalist gençleridir amk kim olacak başka. evet.
bilipte abdesti almaya üşenen yurdum gencinden daha huzurludur en azından.
http://video.uludagsozluk...-al%C4%B1n%C4%B1r-127937/
2 kulağa 3 buruna su vericeğini bilmeyen insandır.
güncel Önemli Başlıklar