bugün

verirler tabi aq. her Ay maaşlarıyla türkiyeden bir ev alabilirler yakında.
Getirdikleri dolar ve eurolarla burada krallar gibi yaşıyorlar.daha ne olacağdı.
Yakın zamanda Fransa'dan gelen bir tanıdığım 20 yılın sonunda biriktirdiği yaklaşıl 250 bin avroyla kesin dönüş yaptı.

Adamın rahatı beyde yok. Aldığı 2 dükkan 1 apartla aylık yaklaşık 6000 lira gelir elde ediyor. Fransadaki evini de satıp burda yatırım yapmayı düşünüyor adam.

Şimdi Deli gibi akp'yi savunuyor. Neymiş o elindeki parayla fransada bir tane ev zor alabiliyormuş bizim ülkede hayat daha ucuzmuş filan.

Ulan dayı diyorum bu durum ülkenin ucuzluğundan değil paranın değersizliğinden böyle diyorum anlatamıyorum...
veriyor da çıkan oyları merkel inceliyor.çifte vatandaşlık başvurularında yüzdelere dikkat ediliyor.
Umarım sınır dışı edilip memleketlerine dönerler de bu hasretlik biter.
Doları getirecek bozacak Türkiye’de kral olacak.

Dırı rııı rııı rııı aaaaaa recep tayyip erdoğan.
ama getirip eurocuklarını bozdurmuyor ya da bankalarımıza yatırmıyorlar.
kuru kuruya destektir.
tuzu kuru tabi ipnelerin ne olacak şu an avro kuruna bakıp avuçlarını ovalıyor arazi kapatmanın hesabını yapıyorlar. oylarını bana mı verecekler tayyüp efendiye verecekler tabi.
Gurbet günleri tez biter dilerim.

Tam aksine çabalayan Türklerin de var olduğunu bilmenin huzurunu yaşıyorum.
(bkz: bekara karı boşamak kolay)

dolarlarınızı daha çok biriktirin güzel oluyor değil mi böyle?
Vatani'ni seven hic bir gurbetci bu durumdan hoşnut olmaz.
sevinenlerde turkiye'deki karaktersiz yavşaklarla ayni seviyedeler.
ülkenin gidişatını beğeniyor ve bu konuda erdoğana tam destek veriyorlarsa lütfen gelip burada bizzat yaşasınlar.
sıkıyorsa burda çalışsınlar bakalım geçinebilecekler mi?
Umarım gurbetçiler önümüzdeki yaz aylarında memleketlerine, Antalya'ya akın edip kazandıkları paraları buralarda harcamaya gelmezler, başka ülkelere giderler, siz de g*tünüzün ortasına kına yakarsınız.
Tabiki de tam destek verecekler. Yoksa avrupa'da ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüp türkiye'de asilzadeler gibi nasıl tatil yapacaklar?
gurbetciler euro üzerinden maas aliyor tabiki desteleyecekler. eskiden 2000 tl ile gelirken simdi 5600 lira gelecekler.
got hosaflari hem insan haklarinin yerlesmis oldugu harika ulkelerde emeklerinin karsiligi alarak calissinlar, hem de oradan yilda bir defa soktugumun ulkesine gelip, yasadiklari ulkelere tamamen zit bir gelecek icin oy kullanma hakkina, soz soyleme hakkina sahip olsunlar.

allah inanci olan sizsiniz, umarim yediginiz haklar, yaptiginiz boklar sizler olmeden sizlerden, cocuklarinizdan cikar. ıki yuzlu sikik picler.
ben olsam bende desteklerdim , euro olmuş 5.70. tatile geldiğinde bire 6 muazzam ki 7 olacak . yani tayyibi desteklememek için bir sebeb yoktur tahminimce . birde çok şekersiniz ordan milliyetçilik oynayarak , almanları kötüleyerek alamancı olduğunuzu belli ediyorsunuz . e bekliyoruz sizide trye çoh iyi ehonomimiz var , laiklik zaten elden gidiiiyııı , euro iltica ediyıııı .
dolar, euro yükseliyor ya buraya yolladıkları para daha çok iş görüyor ondandır. Batınca ağlarsınız ama.
Gurbetçilerin oy kullanması zaten saçma.
Dolar ve euro kazanıp burada sefa sürmesi hoş tabi.
Sıkıysa gel burda yaşa da destek ver.
hedef 2023'te 8 tl=1 euro.
oy kullanma hakkına sahip gurbetçilerin sadece %52'si oy kullanmış. Diğer oy kullanmayanlar ve rakiplere oy kullananları da dahil ederek genelleme yapmak yanlıştır.
adamlar ülkede yaşamadan kaderimizi çiziyor neredeyse. tabii kazan orada bin euro. gel burada bir ay tatil yap..