1. 1.
  yoktur ülkücüler bolluktadır ama bizim mhpnin gurbetçilerle akp kadar zengin olmadığı için haşır neşir olma imkanı yoktur.
  2 -2 ... ecemcix
 2. 2.
  Duygularıma tercüman olan cümledir.
  Ulan arkadaş birgün deşifre etcem birkaçını o zaman rahat edicem.
  La adam gibi muhabbetten haberleri yok ama bir yırtınmalar bir cevvallikler.
  Aman aman.
  2 ... herrsamsa
 3. 3.
  sorsan 3 senede bir ülkeye gelir, ne olduğundan ne bittiğinden haberi yok, elalemin ülkesinde çalışır, harcar türkiye'ye faydası yok ama ondan da büyük milliyetçi yok.
  4 ... pembeojelihatun
 4. 4.
  Gurbetçilerin geri zekalı olmalarının kanıtıdır. Malesef aralarında yaşıyorum. Gurbetçiler çoğunlukla ya mhpyi yada akpyi desteklerler.
  2 -2 ... didemc31
 5. 5.
  maalesef doğruluk payı vardır. mesele işin içinde olmayıp, yaşamayıp maddî değişime göre tutum alınmasıdır.

  doğma büyüme gurbetçiyim bâzı akrabâlarımdan, hele hele dâvâsından vazgeçip yeni nesil nihâl atsız'cılar gibi dâvâ ayrı parti ayrı diyenlerinden, tiksincecek duruma geldim. ama merâk etmeyin türkiye'deki akboylarla farkları yok
  1 ... ankakusu
 6. 6.
  bunlar almanya'da veya başka avrupa ülkesinde sol partileri destekler, oy verir. yani din ırk dil gözetmeksizin herkese eşit olan özellikle özgürlükcü ve muhafazakar olmayan partileri destekler. türkiye'de ise kısıtlayıcı, özgürlükten nasibini almamış, ağır muhafazakar sağ partileri desteklerler. böyle de düzenbazdırlar.

  başkasının ülkesinde rahatca yaşayabilmek için solcu, kendi ülkesinde tam tersi sağcı olurlar.
  3 ... draquel
 7. 7.
  gurbetci olarak söyleyebilirim ki ne yazik ki dogrudur.

  ben bir ülkücü olarak yaptigim asagidaki paylasima bir sürü "arayipta bulamadiginiz buydu, ölü üzerinden siyaset yapmayin" gibi sacma sapan yorumlar aldim. amk ibneleri sanki bizim cigerimiz yanmiyor.

  --spoiler--
  Hayatlarini kaybedenler filistinli suriyeli ya da misirli olsalar kiclarini yirtacak arkadaslar, adam gibi acilarini yasamak yerine burda hükumeti aklamaya durmuş.

  Ahlaksizsiniz, namertsiniz.
  --spoiler--
  4 ... kapucino
 8. 8.
  Bu dallamalar antalyada almanca konuşur.
  Almanyada amele gibi çalışır kiralık bmw mercedes ile gelir.
  Bunlar senede bir gelip sadece ülkenin asfaltına bakıp ooo gelişmişiz der.
  Bunlar her gün merkel dinlerken biz hakaret dinleriz ama bizden iyi bilirler iç siyasetimizi.
  Bunlara almanyada saldırırlar tc den ses çıkmaz ama hala avrupa fatihi sultanımız derler.
  Bunlar...

  Ulan bi dakka noluyo.

  Bunlar diye diye. Bak bizi nasıl asimile etmiş o derece.

  Bunlaaaaaar! Aasgsfs.

  Sinirlerim bozuldu sözlük.
  4 -1 ... ofsayti bozan stoper
 9. 9.
  twitter yasağı ile ilgili haber yapan alman televizyonunda da görünendir.
  tanıdığım sağlam, zeki, iyi gurbetçi insanlar fazlasıyla mevcut öncelikle onlardan ve tanımadığım benzer özellikteki diğerlerinden özür dileyerek başlamak istiyorum entrye;

  amına koduğumun embesili gel o zaman türkiye'ye, oradan gidip savunacağına ama yok oradaki işi, avrupa pasaportunu bırakamaz tabi yemiyor siki taşağına denk beyzademin rahatlar, çoğu köyünden dışarı çıkmamış şehir merkezini bile görmeden elektriği olmayan yerden almanya ya vs ye giderse olacağı bu. sonra biz türkleri de kötü bilirler haklı adamlar. sinir oluyorum amına koyayım bizler burada harcanalım bu salaklar da yarak kürek konuşsun sinirlerim zıpladı lan.
  3 ... shadowassasin
 10. 10.
  avrupada sol partiye oy verip türkiyede akpli olurlar. orada yabancı düşmanlığına maruz kalıp burada yabancı düşmanlığına çanak tutmak! düşünen biri, vicdan muhasebesi, empati yapan biri böyle davranır mı? davranmaz tabiki. çok net birşey var o zaman bu insanlar düşünmüyorlar. düşünemiyorlar. öyle bir yetileri yok veyahut ikiyüzlü , çıkarcı. dalkavuk, yalaka ben merkezcil bir kişiliği bünyelerine yakıştırıp normalleştirmişler.

  orda bana yabancı düşmanlığı yapılmasın, orda muhafazakar kesim iktidar olmasın ama burda olsun çünkü burda olunca benim işime geliyor.
  5 ... goldstein