bugün

önce tanim: yurt disinda yasayan insanlarin türkiye´deki döviz artisina sevinmesi durumudur.

aciklama:
bir gurbetci olarak sahsi fikrimi beyan etmek adina aciklama yapma geregi duydum ve bu konudaki düsüncelerimi bir itiraf niteliginde paylasmak isterim.

sahsim olarak dövizin artmasi hic hosuma gitmemekte, hatta bu durum beni daha fazla üzmekte. bu durumun milliyetcilik, partizancilik veya herhangi bir siyasi, ticari iliski ile hicbir alakasi yok. acikcasi; türkiye´de beni maddi olarak baglayan bir gram tozum bile yok ama manevi olarak dünyalari verseler degismeyecegim anilarim, kardeslerim, esim dostum, arkadaslarim ve akrabalarim bulunuyor.

sevdigim, saydigim deger verdigim bircok insan (türkiye halki) güzel bir ülke olan türkiye topraklari icerisinde yasamaktalar. türkiye´de calisiyorlar, orada oturuyorlar. kimi türk, kimi kürt, kimi rum, kimisi arap, kimi de ermeni; hepsi de satin alinamiyacak derecede degerli ve kiymetli.
bunlarin kimisi kendi isini yapiyor, kimi baskasinin isinde calisiyor, kimisi yatirimlarini o topraklar üzerinde gerceklestiriyor, kimisi de sirf yasamak icin mücadele ediyor. dövizin artmasi onlarin daha fazla sıkıntıya girmesi demek, hayat sartlarinin daha da kisitlanmasi demek ve ben bu insanlarin daha rahat refah icinde yasamasini istiyorum.

cevremde tanidigim ve konustugum diger gurbetcilerin de benimle ayni fikirde oldugunu söyleyebilirim. ha aralarinda bananeciler de bulunuyor, o tamamen ayri bir konu. elbette sadece kendi cikarini düsünen gurbetciler bu durumdan hosnutturlar ama su ana kadar bir tanesi ile bile tanismadim. belki de cevreme öylelerini yaklastirmamisimdir.

keske; sahsim da dahil, bütün gurbetciler türkiye siyasetinden daha cok yasadiklari ülkenin siyaseti ile ilgelenseler. onun bunun partizanciligini yapmak isteyen türkiye´ye yerlesse. hatta; türkiye´deki siyasetciler gurbetcilerin üzerinden o pis ellerini artik geri cekseler.
bizim gibi egitimsiz bir toplumun, yasamadigi topraklarda yasayan insanlarin gelecegine karar vermemiz kadar sacma birsey yok.
umarim yurt disinda oy kullanan insanlar artik uyanmislardir. yani; kullanildiklarinin farkina varmislardir.

demem o ki;
türkiye halkindan, o iyisi ile kötüsü ile paylastigimiz o güzel kültürün toplulugundan ricamdir.
eger; bir gurbetci görürseniz, o gurbetci benim gibi düsünen bir gurbetci olabilir. lütfen önce onun düsüncelerini ögrenin, ondan sonra isterseniz asin, kesin veya vurun!

sürekli ayrisan bir toplum haline geldik. bir zigottan daha hizli bölünüyoruz. en azindan arkadaslarimizdan, akrabalarimizdan ayristirilmaya izin vermeyelim.
normaldir.

boşuna mı yandaşlık yaptılar son seçimde de... emeklerinin karşılığını alınca sevinirler elbette.

yakında yurt dışından diş macunu, naylon gömlek filan getirip, hava atarlar buradaki yakınlarına.
isviçreye gitsinler de göreyim sevinçlerini. ödesinler tuvalete 2 euroyu görsünler.
Ekonomi çok iyi yegenim.
Dış güşler.oyun böyük.
güncel Önemli Başlıklar