bugün

yeni nesil ıbır cıbır giyinen hayata "koy gitsin" penceresinden bakan sevgililerdir.

bu sevgililer 45 - 50 tane sevgili değiştirmeyi marifet sayarlar ayrıca 30 lu yaşlara geldiklerinde ise sevginin yada aşk ın his ve kelime anlamını halen kavramadıklarından boş bir yaşam geçirirler. *
günümüzde yaşayan popülist sevgililerdir. Ye, iç , gül, oyna. Sıkılırsan bırak , hatta ayrılmadan ötekini dene felsefesindedirler. Nerden öğreniyorlar böyle şeyleri bilmem ki, e bizim yaş genç de olsa , geçmişte kaldık demek ki.
(bkz: jelibon sevgili)
(bkz: sevmek eskidenmiş güzelim)
(bkz: yolcu yolunda gerek)
(bkz: fast food asklar)
çoğunluğu seksten başka birşey bilmez...
biri gider biri gelir düşünce yapısıyla çıt kırıldım sevgilileridir.
(bkz: en sağlam evliliklerin görücü usulu olmasi) *
ne yazık ki aşklarını paylaşmaktan çok, yalnız kalma korkularını aşmak amacıyla birbirini bulmuş, ilişkilerini herkese ispat etmek gibi bir paranoyaya kapılmış çiftlerdir.
yahu insan merak etmeden duramıyor kim bunlar?
acaba hangi gezegendeler?

la sensin, benim. "yaa ne kötü insanlar var" diye olayı kendimizden soyutlamalarımıza hastayım.

hani var ya sanatçılar, "gece hayatını sevmiyorum, magazini çok sevmiyorum" diye magazin programlarına çıkan, aynı onlar gibiyiz.
laflara dikkat etmek lazımdır, bunlar "sevgili" falan değildir ki sevgili olmak için önce "sevgi" gerekir. hayır bilmiyorsunuz ne demek olduğunu, o kadar da basit değil.

-sırf kaşını gözünü beğendiği için birbirlerine 5 dakikada bir "aşkım" derler, harbi aşkın ne demek olduğunu, nasıl bir acı verdiğini de bilmezler ve bu kavramı ayaklar altına alırlar.

-14 şubat denen uydurma gün erkek için kızı yatağa yatırmak için müthiş bir fırsattır mesela, kız da boş değil ya aldığı hediyeler de ona yeter.

-bu tür sevgilileri(!) kireç kuyusuna atmak, önümüzdeki 20 sene içinde seksten başka bir bok düşünemeyen robotlara dönüşmememiz için şarttır, elzemdir.
kapitalizmin hepimize dayattığı tüketim alışkanlığını fazlasıyla sahiplenmiş, ilişkisini duygudan çok doyumsuzluğunun yönlendirdiği yeni düzenin sevgilileridir. moda tüketmekse bende tüketiyorum. yaşasın! bu onuncu sevgilim. tüketiyorum.o halde varım...diyen...duygu yoksunu gençliktir.( paylaşımı bilenlere sözüm yok. sayımız az. değerini bilelim)