bugün

insanın kulaklarının büyük oranda hasar görmesini sağlayan olgudur. hatlar bedavalaştıkça konuşma oranı da okadar artmaktadır.
başınızın ağırmasına neden olan olaydır.*
bir para delisinin ya da sırılsıklam aşık birinin yapabileceği durumdur.
gençlerimizi yakında x-men sürüsüne döndürecek olaydır. lakin bu olay telefon çılgınlığına son vermeyecek aksine mutasyon sonucunda üçüncü elleri, kolları çıkanlar günlük hayatlarını sürekli mesaj yazarak geçirebilecek.
asosyalliğin daniskasıdır. sağlığa zararı geçtik; ruhsal durum bitiktir. insanın sevdiği yaban ellerde olabilir. ama bir gün kavuşma günü geldiğinde sağlıklı buluşmak daha önemlidir. tabi yaşamayan bilemez. ama yaşayan da sonra yaşadıklarını anlatacak güzel psikolojiye sahip olmayabilir. en iyisi arada bir postacıyı sevindirmek. hiç değilse onlar fatura hariç bir şeyler taşısınlar.
(bkz: skype)
(bkz: çağrı merkezi çalışanı olmak)
öğretmen hattı olanların çok rahat gerçekleştirdikleri eylem * .
çeşitli sağlık problemlerine neden olabilecek eylemdir. illa yapılacaksa kulaklık ile yapılıp cep telefonunun bünyeden mümkün mertebe uzak tutulması şiddetle tavsiyedir.
sağlık problemlerine neden olmasından ziyade, çeşitli sağlık problemlerinin sonucu gibi görünen bir eylem. zamanı boykot, hayatı protesto eylemi sanki.
yüzün, telefonla konuşulmuş tarafının diğer taraftan ayrı bir sicaklıkta olmasına neden olan, o kulakta bir uyuşma hissettiren, telefonu da bayağı sıcaklaştıran eylemdir. hattın diğer ucunda ise muhtemelen sevgili vardır, bilemedim.
gerçi eylemin "her gün" olması, "böyle bir şeyi destekleyen kampanya var mı?" sorusunu akıllara getirir.
çağrı merkezin de çalışan birinin başına gelebilecek olay.
cep telefonu kullanan ilk nesil olduğumuz için yan etkileri bilinmeyen eylem. büyük ihtimalle 20 yıl sonra bu eylemi yapanları acı bir süpriz bekliyor olacak.
yurtdışı ile tek görüşme olanağının telefon ve internet olduğu düşünüldüğünde sezon dönemlerinde sık sık başa gelen durumdur. insanın ömrünü yemekte olan bir eylemdir.
uzaktaki sevgiliyle iletişim kurma ve gün içinde yasadıklarını paylasma yöntemidir. keyiflidir, mutlu eder ama zararlıdır da aynı zamanda. çeşitli sağlık sorunlarına ve *uykusuzluğa yol açması muhtemeldir. asık bünyeler içinse bunun bir önemi yoktur zira aslolan asktır.
avea da 10 dakikası 2 kontörden 5 saatte 60 kontör eder. *
guzel kizlarin genelde aptal olmasinın nedenlerinden biridir. ne yapsın kızcağız, telefonu hiç susmuyorsa.
(bkz: intihar)
amerikalı' lar için gayet normal olan bir durum.
(bkz: turkcell le bağlan hayata)
sevgilinizle ayrı şehirlerde yaşıyorsanız normal bir durumdur.
genelde cep öğrenci * üyesi olan sevgililer arasında her gün gerçekleşen durumdur. her şeyin ayrıntılı anlatılması istenir hatta bazen boku çıkarılır.

+ alo aşkım nasılsın.
- iyiyim bitanem sen nasılsın.
+ bende iyiyim valla. ne yaptın bakim bugün ?
- sabah kalktım, elimi yüzümü yıkadım o sırada babam kalktı sonra kahvaltı yaptık, patetes kızartması yedim çok güzeldi valla, sonra evden çıktım kapıyı kilitledim, sonra ayakka...
+ sizin evin kilidi kale kilitti dimi aşkım ?
- evet aşkım kale kilit. ya aslında iki tane var çelik kapı ya üstteki yale diye bir şey galiba alttaki kilit kale. neyse sonra ayakka...
+ bizim evde tek kilit var oda kale valla çok seviyorum ben, ee anlat aşkım.
- işte sonra ayakkabılarımı giydim. apartmandan dışa...
+ yeni aldığın converseleri mi giydin aşkım ?
- yok aşkım eski pumaları giydim. neyse apartmandan çıktım otobüs durağına gittim, otobüs durağında bi on dakka fln bekledim. bi tane otobüs geldi eskiler var ya körüklü kırmızı olanlar. sonra...

bu böyle uzaar gider. aşkın vermiş olduğu heyecanla saatlerce yapılan telefon görüşmeleri, giden kontörler, beyinde ölen hücreler, kolun bir süre sonra yorulması hatta tutulması ve ilerleyen yıllarda işitme kayıpları da cabası.
(bkz: avea nin 1 saat 1 dk olunca telefonu kapamasi)**
bunu yapan sevgili modundaki iki elemansa ilişkinin bokunu çıkarmak, en fazla 3 ay sonra ayrılmaya çalışmaktır.
(bkz: radyasyona surekli olarak maruz kalmak) *