bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Fark edilmesi gereken durumdur. insanlara bir bakıyorum. Ne bir yeteneği var ne bir maddi gücü ne bir onu farklı kılan bir özelliği ama egoist ve kendini özel sanıyor. işin ilginç yanı bunlar dolu. otobüste insanların enerjisini emiyorlar falan.
    2 -2 ... sithefendisi
  2. 2.
    maddi gücün yetenekle eşit farklılık yaratabileceğini sanan yazar sıçmığı.
    3 -2 ... dodiyez1
  3. 3.
    gidişatı pek hayra alamet gözükmeyen durum.
    1 ... hep kucuk olmak istedim
  4. 4.
    Sosyal yaşam, maddiyatsızlık ve yozlaşmaktan, insanların tepkilerinden ötürü hayli azaldı(sosyal yaşamdan kasıt kafeye gidip oturmak değildir). Sanatsal uğraşılar falan hikaye. Yaptığımız müzikler bile kaliteyi düşürdü bu gün en çok satış yapan konserlerde yıllar önce yapılan şarkılar çalıyor. Ayrışmalar had safhada, insanların birbirine tahammülü Yok ve herkes artık karşısındaki insana müdahale arzusu güdüyor. Toplum olarak gittikçe yozlaşıp geriliyoruz. Okuma araştırma yeteceğimizi çok önce kaybettik, artık kulaktan dolma bilgilere "doğru mu lan acaba?" Diyip bakmıyoruz. Mutlu değil insanlar artık, yüzleri çok gülmüyor. sokaktaki insanları bile yargılama karaktersizliği edinildi. Zihniyetsiz, boş bir Yen'i nesil yetişiyor(istisnalar gözle görülecek kadar değil diye düşünüyorum). Eğitim sistemimiz ve içeriği hakkında yazmak bile istemiyorum çünkü aşırı küfür içermek durumunda kalıyor.
    1 ... paperstreett
  5. 5.
    herkes benim gibi olsa bu dünya nasil olurdu sorusunu kendinize sorduğunuz zaman bir cok seyin cevabını alıyorsunuz. Bu yüzden kimse kendini kandirmasin. Biz iyiysek dünya neden bu halde?
    2 ... nickilluminatist
kapat