bugün

--spoiler--
hakkında car car konuştuğu
--spoiler--

ölüm sebeplerinin ne olduğu bilinmemektedir.
ha bir kız uğrunadır ya da arazi içindir ya da ezeli bir kavgadır.
burada sorgulanan o değildir de şu yukarıda yazan kelimeler olmalıdır sanırım.
kız çok güzel olsa 45 kişinin öldürülmesini haklı görebilecek insanların düşüncesini ifade eden cümlenin girişi.
Olaylara kendilerine has beyin merkezleri ile (nam-i diger, penis) yaklasan insanlarin kullanacagi "dusunce" obegi. Tepki cekmenin, troll'lugun da bir adabi vardir sonucta.
ortam içince söyledndiğinde, adama "gudubet sensin, 45 kişi de tek tek..." tarzı şeyler derler, dikkat etmek gerek.. alay etmenin veya edermiş gibi yapmanın lüzumu yoktur.

ne olduğunu belki anlamadan ölen 45 insan!
terörist dedik, kan davası dedik...
kız içinmiş la!!
asdasdas
azuzuzu
ayh salyalarım...

komik mi?

tanım : adriana lima'yı acun'un yanında görüp beğenmiş bıcırık lolipop söylemi..
ölen üç kadın hamileydi. yani 48 kişi vefat etti. konuda bahsi geçen gudubet yüzünden.

edit: bunu eksileyen yüksek zihniyetli arkadaşım, burada doğru olan birşey söylüyorum. ha burada kişiye göre değişebilecek tek olgu kızın gudubet olmasıdır. ee ne olursa olsun 48 kişi öldü. neyini eksiliyorsun.
buradan da anlaşılıyor ki güzel kız uğruna olursa mübah olacak eylem. hay allah görüyor musun yine sazan oldum. bak şu afacana, seni şakacı.
başlı başına bir vahşet ve katliam örneği olan olayın arkasında yatan asıl sebepleri * sorgulamadan önemsiz noktalara dikkat çekmeye çalışmaktır. ölen 45 insandır, sümüklüböcek değil, hamaböceği değil; senin gibiler, benim gibiler katledilmiştir. bunu mizah malzemesi haline getirmek son derece yanlıştır, suçu ve olanları basitleştirmektir.
(bkz: renkler ve zevkler tartışılmaz)
(bkz: ölünün arkasından konuşmak) biraz saygı a dostlar.
"o kızı ben istiyodum lan , o cücüğe benden başka kimse sokamaz kuruturum lan sülalenizi" diyerek,

başkasına kaptırılmış kızın hıncını, düğüne gelen insanlardan çıkaran bir hayvanın işlediği insanlık dışı adli vakadır.
kız için 3-5 kişiyle sınırlı kalırlardı.45 kişiyi arkada tanık bırakmamak için öldürmüşlerdir.yoksa 24 yaşndaki imamın ne alakası var olaylarla.
--spoiler--

(bkz: Yazarların saçmalamaya başladıkları an)

Güzelliğin göreceli olduğunu bile bilmeyen birine nasıl anlatsam bilmiyorum ama, yinede denemekte fayda var.

Şimdi; 45 kişinin öldüğü bir olay hakkında "car car konuşmak" diye bir tabir kullanıl-a-maz. 45 can arkadaşım; ki sen sülaleni toplasan kaç kişisin? 45 can diyoruz, dile kolay geliyor. Burda annenin ölümü babanın ölümü arkadaşın ölümü diye methiyeler dizerken iyi oluyor, ama hatırlatalım ki o 45 kişi de birilerinin annesi, babası, kardeşi, kuzeni, komşusuydu.
45 kişi..45 can..bu bizim ve ülkemizin ayıbıdır. Biz burada bir vahşetten konuşuyoruz, siz olayı hala daha adriana limaya vurup alaya alıyosunuz. Nasıl bir nesil, gelecek yetişiyor böyle? Sizin bir olayın ciddiyetini anlamanız için kaç yüz kişi ölmesi gerekiyor? Söyleyin, bilelim. O Kişi yoksa başlığını dahi açmayız. Siz isteyin yeter ki.

iyisi mi sen arzın merkezinde solucanlar gibi yaşamaya devam et..

Birden aklıma şu söz geldi (bkz: senin bildiğin karşındakinin anlayabildiği kadardır)
--spoiler--
''hani adriana lima olsa; değil 45, 4445 kişi öldürülse olsa sorun olmazdı'' ana fikrini akıllara getiren hede.
doğunun kültürel yapısını bilmeyen bir insanın ağzından çıkabilecek yekpare cümle. kız güzellikte level atladıkça ölmesi mübah insan sayısı artıyor sanki.
tarihte dillere destan güzelliği ile bilinen helen için yakılan truva kentini düşünüp, 45 kişinin öldüğü bu katliamla kıyaslayarak, kızın pek güzel olmadığı sonucunu çıkarmış yazar hedesi. topun tüfeğin olmadığı zamanda tahta atlarlaşehre dalış yapan abazan mantalitesi, günümüzde modern savaşın gerektirdiği mühimmat ile geçmişi tekerrür ettiriyor. bu mudur çıkarım. bu mudur 45 kişinin ardından söylenecek şey.
öldüren insanın pskolojisini merak ettiren durum.
hiç tereddüt etmedi mi acaba bir yerden sonra?
hiç mi içinde canlı kalan bir yerler sızlamadı çoçuklara ateş ederken?
daha önce hiç ağladı mı acaba sırf bir türkü dinliyorum diye?
daha önce herhangi bir sebepten vicdanı onu köşeye şıkıştırdı mı acaba?
suçu olmayan işlemdir. adamın da gudubet karının da suçu yoktur. diğerlerinin eceli gelmiştir, ölmüştür. olay budur. *
olay karı, kız degil ar, manus, şeref gibi gorunmektedir ama aslında o da degildir.

dogu da koruyucuları kimse sevmez.. koca bir ailenin ufak bir kısmı koruyucu olmuş aileden aforoz edilmiş.. sonra bu aile biraz buyumuş.. aforoz edilen aileden biri yerleşmiş oldukları köye muhtar olmus.daha sonra düşman gibi görülen korucu ailenin muhtar olmus adamlarından biri diger ailenin kızlarından birine tecavuz etmiş. ( doguda tecavus sucunun direkt ölüm oldugunu bilmeyen yoktur. ) aile için de kan davası cıkmasın diyerek bu kişiyi öldürmemişler. fakat bunun karşılıgından karşı taraftan bir kız istemişler. adamlar hem kızlarına tecavüz etmiş hemde kız vermemişlerdir. artık bu işten ceset cıkma ihtimali % 90 dır.

yapılan en buyuk cehalet: '' eger biz onlardan birini öldürürsek onlardan bizden birini vurur bu iş tam bir kandavasına döner '' diye düşünmüşler ve buldukları çözüm : tüm aileyi taramak ! olmuş.. boyle bir cehalet, boyle bir saçmalık olamaz. fakat ne ile motive edilmişlerse namazdaki insanları bile vurmuşlar. hem de ölmemişlerdir diye düşünüp dönüp tekrar yaralıları da taramışlar..

amaç: aileden kimse kalmasın kan davası olmasın.. namusumuz temizlensin.. namımız yürüsün..

(bkz: sıcam agzına)
yaziktir günahtir, cahilliktir. bir de isin su boyutuna deginelim. insan ego sahibi bir yaratiktir, bu gudubet hatun herhalde "ugruna 45 kisinin can verdigi tek türk-kürt " olarak tarihe gececek, belki de bundan övünc duyacaktir.

valla benim tanidigim bayanlarin bir tanesi kendisiyle cikmadigi icin bir adam- kadin da alman, adam da alman- intihar girisiminde bulunmus da bunu övünerekten anlatir, ben ayni duruma türk kizlarinin da sahip oldugunu düsünürüm. (beni ne avukatlar, doktorlar istedi de varmadim, misalleri)

dünya da sahsi icin 45 kisinin can verdigi herhalde ingiltere kralicesinden baska da bir kadin yoktur.

zavalli insanlar, hem ölenler hem de öldürenler.

not- kizin da ölenler arasinda oldugunu bilmiyordum. ama yazimin konsepti gene de ayni kalabilir.
insanın susacağı zamanlardandır, yazılan abuk subuk sözler bir tarafa ( o sözleri yazanlar vahşeti yapanlardan pek farklı değiller,o ayrı bir konu ) kelimelerin bittiği andır. nasıl?neden? bi ton anlamsız söz yığını oluyor. donup kalıyorsun...
(bkz: 15 kişiye saldırdım)
kız uğruna 45 kişi öldürmeyi makul ölçülerde görebildikten sonra anormal karşılanmaması gereken durum. kaldı ki, tarihte binlerin, hatta on binlerin akıbetini tek bir kaçamak uğruna değiştiren makam sahipleri de vardır. bu kişiler isterse "gudubet için 45 kişi öldürürse kleopatra için kaç kişi kesmek gerekir" şeklinde doğru orantı da kurabilir. bakalım sezar iyi bir halt mı etmiş, buyrun hesaplayın.*
kime göre, neye göre gudubet olduğu isviçreli bilim adamları tarafından hala çözülemeyen konudur.... (bkz: güzellik görecelidir)
45 kişilik bir katliama farklı ve kıt bir bakış açısı ile bakmaktır.

ne zaman lan? benim niye haberim yok! ulan yine koptuk dünyadan...
güncel Önemli Başlıklar