1. 1.
  Amerika'nın Küba'da kurduğu ve Taliban esirlerini yargılayıp zevk olsun diye işkence yaptığı,mahkumlar üzerinde deneyler yapıldığı,dini değerlerin aşağılandığı(Kuran'ı aşağılamak) ve psikolojik baskı kurulduğu zalim bir üs.Kesinlikle insanlık dışıdır.Amerika uluslararası hukuk kurallarını ihlal etmektedir.
  6 ... italiano
 2. 2.
  maalesef modern dünyazmızda amerika birleşik devletlerini ve onun kurduğu bu düzeni engelleyecek bir güç bulunmamaktadır.
  1 ... zero95
 3. 2.
  filmi için; (bkz: the road to guantanamo)
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 3.
  (bkz: gotten sallamanin en guzel ornegi)
  -4 ... butch coolidge
 5. 4.
  amerikan isgali altindaki, kuba adasi ve uzerinde kurulu deniz ussu.
  afganistan'a yapilan mudahale'den sonra, teror suclularinin sorgusu icin kullaniliyor. buradaki tutuklular herhangi bir yargi surecinden gecirilmiyor. amerikan topraklarin icinde olmadigindan, hicbir sekilde ic hukuk kurallari gozetilmiyor. mahkumlar, savas esiri sayilmadigindan cenevre sozlesmesi tarafindan saglanan haklardan da faydalinamiyor. boylece yasalardaki bosluk kullanilarak, muglak bir statu olusturulmus oluyor.
  ve bu cati altinda yurutulen akil almaz uygulamalar, son zamanlarda ortaya konan cesitli protesto ve hukuki girisimlere ragmen ne yazik ki hala devam ediyor. *
  2 ... confusedy
 6. 5.
  gelen son işkence haberleri:

  Sürekli Kur'an okuyan birinin kafası bantlandı.

  Tutuklulardan biri israil bayrağına sarılarak yüksek volümlü müziğe ve parlak ışığa maruz bırakıldı.

  Kadın gardiyanlar, kucak dansı yaparak mahkumları tahrik etti.

  18-24 saat süresince bir odanın ortasında zincirlenerek, "ana karnındaki bebek" gibi durmaları istendi.

  Kuranın üzerine çömelerek tutuklular, rencide edilmek istendi.

  Rahip giysileri giyen görevliler, zanlılara vaftiz töreni yaptı.

  Namaz kılmak isteyen tutukluların yüzlerine kan sürülerek bunun "adet kanı" olduğu söylendi.

  http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3430&oid=6
  2 -1 ... bilgistan
 7. 6.
  küba'nın bir adasında böylesine insanlık dışı işler oluyor, birçok insanlık suçu işleniyor, ve bu işlerin müsebbibi küba'nın birincil düşmanı abd... peki nasıl oluyor da küba bu olaylara izin veriyor diyenler olabilir.
  20. yüzyılın başında, ispanyol işgaline karşı onur mücadelesi veren küba halkı artık zafere yakındı... artık bu onur savaşını küba halkının kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu... tam da bu sırada washington'dan bir karar çıktı ve o güne kadar el altından sömürgeci ispanya'ya destek veren abd hükümeti birden karar değiştirerek küba'ya askeri destek verdi ve küba olağan şekilde savaşı kazandı ama artık tepesinde bir amerikan eli vardı. neticede 10 aralık 1903'ten itibaren yürürlüğe girecek bir anlaşma yapıldı ve bu anlaşmaya göre küba'da, amerikan deniz kuvvetleri'nin gemilerine yakıt ikmali sağlamak amacıyla iki abd üssü kuruldu.
  1 ocak 1959'a, yani küba devriminin başarıyla sonuçlanmasına kadar, basiretsiz küba hükümetleri üsler konusunda abd'ye boyun eğmiştir. devrim sonrası fidel castro, kendi topraklarını geri almak istemiş, ancak abd bu konuyu savaş sebebi sayacağını söyleyince küba hükümeti sorunu uluslararası zeminde barışçıl yollardan çözme kararı almıştır. ancak uluslararası kamuoyu bu konuda da, her konuda olduğu gibi abd'nin yardakçılığını yapmış ve çözümsüzlük günümüze kadar gelmiştir.
  6 -1 ... ulak
 8. 7.
  Gazeteci-yazar David Rose 'Guantanamo'da, Bush yönetiminin, kamplarda tutulan altı yüzü aşkın tutuklu hakkındaki iddialarını araştırdığı kitaptır.
  1 ... bohemian rhapsody
 9. 8.
  özellikle avrupalı medeni * insanların ama hepimizin lanetleyip kapatılmasını bir şekilde sağlamamız gereken utanç kampıdır...
  1 ... birdy
 10. 9.
  yankısız ve duasız

  alınır, götürülürüz
  mezbahalar şerefimize
  n'olur alınmasın cellatlar
  altın tepside hayatımız...
  ama bu onur var ya bu onur
  cennet değerinde

  cinayet mahallini belirlesinler
  -bize göre hava hoş-
  burada veya orada
  ebu gureyb'de
  guantanamo'da
  en kral ölümler bizimdir.
  -kimseyi elletmeyiz-
  ama en dilsiz
  en sizsiz.

  lütfen dua etmeyin
  çocuklar ölüyor.
  2 ... neazadem