bugün

sadece bir oyun değil, alternatif bir paralel evren, dünya, atmosferdir.
sadece görevler için oynanmaz. özlendiği için de oynanır, milleti tokatlayıp koşmak ve arabayla hız yapıp stres atmak için de.
bambaşka bir ruha sahiptir.
ah o helikopter görevi yok mu :@ 30 yaşımda tekrar başlayayım dedim eğlenceli bir oyun. Benim gibi %100 bitirmeye çalışan manyaklar varsa https://www.gtaforum.com....-100-bitirme-rehberi.181/ buraya bıraktım.
canım cekti.
o başlangıç sahnesini hiç unutamam. internet kafeye gittiğimde bakarım duruyor mu diye. Çok kaliteli anılar biriktirdiğimiz o eski internet kafelerin vazgeçilmez oyunu.
zamanında tek oynadığım pc oyunu.
Tüm hilelerini ezbere bildiğim oyun.
Vice city'e bok atanlar şunu anlamıyor. Bu oyun zaten grafikleriyle, oynanışıyla, açık dünyasıyla vs övülmüyor. 80'lerin kendine has renkli dünyasını, otomobillerini ve en önemlisi de müziklerini çok çok iyi yansıttığı için seviliyor, insanlara hissettirdiği nostalji duygusuyla ön plana çıkıyor ki çocukluğunda bu oyunu oynayan insanların kendine bu oyun sayesinde iyi bir müzik zevki oluşturduğu da bir gerçektir, düşünün küçük kulaklarınızı slayer, David Lee roth Laura branigan ve daha nicesiyle tanıştırıyor. Yoksa biz de biliyoruz birkaç basit dinamik üzerine kurulduğunu oyunun. Aynı hissi gerçek hayattan bir farkı olmayan GTA 5 verebiliyor mu hayır tabii ki. Hangimiz Malibu club'da call me dinlemedik, hangimiz infernusla Washington plajında gazlarken out of touch ile coşmadık?
etkileşim konusunda san andreas gta 5 dahil hepsini tokatlar ki vice city çok basit mekaniklere sahip bir oyun.
güzel falan değildir, haritası boktandır. her yeri birbirine benzeyen küçücük bir harita.

oyun komple boktandır aslında. oyunun bütün animasyonları sadece birkaç belli jest ve mimiklerle yapılmıştır. oyunda yapılabilecek şeyler çok azdır. oyuncu 1 metrelik duvarı bile aşamaz, tırmanamaz, yüzemez. çatışma esnasında siper almayı bilmez. satın aldığı gayrimenkullere giremez. insanlarla etkileşime giremez.

gta san andreas bütün bu alanlarda vice city çöpünden fersah fersah ileridedir. vice city ile kıyaslanması bile san andreas oyununa hakarettir.
tommy vercetti adamdır.
Bir klasiktir.
Vay be yıl 2003 babam pc almış komşu çocukları gelmiş vice city onuyoruz hile soruyoruz birilerne sürekli ne yıllardı. Dert yok kaygı yok sonra babam görünce yasaklı bu oyun adamı anarşist yapar diye.
1.siniftayken okuldan gelip hemen bunu acardim. Acilisi o zamanlar cok heyecanlandirirdi.
çocukluğumun oyunu, kaç yaşına geldim hala en sevdiğim oyun.
yaş kaç hatırlamıyorum, ortaokul belki. internet cafeye girmişim, gta 3 oynuycam. o sıra cafeci bilgisayarlara vice city yüklüyor. boşver 3'ü bunu oyna dedi. ben de tommy vercetti abimizle tanışmış oldum. drone helikopter görevinden sonra yarım bıraktığım belki de ilk oyundur, san andreas'ı da benzer bi görevden dolayı bırakmıştım. rockstar seviyor herhalde insanları çıldırtmayı.

seneye bugün çıkalı 20 yıl olacak, vay arkadaş.
Hmm nice bike..

Saygılar sunuyorum azizim…
Maybe..

Saygılar sunuyorum azizim…
oyun güzel olmasına güzel de aslında aradığımız şey 90 lar jenerasyonu olarak çocukluğumuzun güzelliği. başka bir şey değil.

o yüzden cm 03/04 bütün futbol oyunlarından, o yüzden GTA vice City diğer GTA oyunlarından, o yüzden fenomen Ronaldo cr7 ve messi'den, 2005 in efsane Milan kadrosu tüm kadrolardan daha efsane gelir bize. romantizmimizin kurbanı oluyoruz bu versusları yaparken.

ha bir de dönemine göre gerçekten iyi oyun, miami ve scarface teması da cabası.
gta 3'ün yan oyunu olarak piyasaya sürülen ama gta 3'ten daha popüler olan oyundur. hatta şöyle ki ben gta vice city'yi ilk çıktığı zamanlardan beri bilirim. internet kafelerde çok oynanırdı. gta 3 diye bir oyun olduğunu ise çok sonra, 2009-2010 gibi öğrenmiştim.
remastered sürümü ile hayatımıza tekrar girecektir yakın zamanda kendisi. merakla bekliyoruz.
bana göre, en güzel haritaya sahip olan oyun.
bu oyunların popüler olduğu zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
"PRICK."
içtiğim içecek lipton ice tea, yaşadığım şehir gta vice city.
see you around handsome!

https://youtu.be/iv6miENB_PM