bugün

galatasaray'ı hatırlatan durumdur. vergi ödemeyip şampiyon olurlar...
Hassiktir dedirten başlık. Bir ak partili olarak ak partiye sövme sebebimdir gss. Böylesine yarrak kürek bir uygulamayı destekleyenin de beynini sikeyim ayrıca.

Ben öğrenciyim ve öğrenci adam babasının sigortasından faydalanır. 2012 yılında gss yasalaştığından beri tüm halkı en yüksek miktardan borçlandırdı devlet. Mesela bana 4700 tl çıktı borç.
Gelir testi yaptırdım. Günlerce uğraştırdılar. Sonunda borcumu 25 yaşıma girdiğim günden öncesini silip sonrasını da 600-700 tl gibi bir miktara çektiler. Her ay da 50-60 tl ödemem gerekiyor. Benim gelirim yok diyorum. Babanın var diyor. Benim iki tane engelli kardeşim var onlara maaş bağlayın diyorum. Yine babanın maaşı var diyor. Ulan babam bana harçlık zor veriyor amk. Hadi beni borçlandırdın. %74 engelli ikizimi hangi zekaya hangi mantığa göre benden fazla borçlandırdın?

Ak partiye oy verdim diye yediği her boku desteklemek zorunda değilim. Aptallığın lüzumu yok. Milletin götüne sokulmuş en buyuk kazıktır gss.

Ailenin maaşını sen veriyorsun devlet olarak. Ama gelir testi zamazingosunda maaşını soruyorsun adama. Ulan herşey senin sisteminde kayıtlı. Kayıt dışı gelirini de kimse sana bildirmek zorunda değil. Elindeki bilgi üzerinden bile işlem yapmayıp herkese 2012den beri en yüksek dereceden borçlandırmak namussuzluktur. Şerefsizliktir.

Şimdi yeni mezunum. işsizim. Sigortam da yok. Geçen sene 25 yaşımı geçtim. 1.5 senedir hastalanmamaya çalışıyorum. Çünkü bakmıyor hastaneler. Sigortayı aradım durum böyle böyle diye. Gss yi yatırmazsam gebereyim mi dedim. Yasa bu şekilde dedi. Yatırmazsan sağlık hizmetinden faydalanamazsın dedi. Bu ay yatırsam dedim. Tüm borcunu kapatmadan sistem açılmaz dedi.

Cebimde 50 liram yok. Ama devlet babaya olan borcumu ödeyecem öyle mi?

Ulan imralıdaki it oğlu ite bile krallar gibi bakılırken, halkı hem gereksiz yere borçlandırıp hem de haberinin dahi olmadığı borcu yüzünden sağlık hizmet hakkını elinden al. Sosyal devlet budur işte.
gss primini ödemeyip o parayla pavyona gidenler vardır bu ülkede. aferin lan onlara.
(bkz: hem fakir hem akpli)