bugün

Hakemleri , federasyonu ve medyayı etkilerler. Hatta kontrol ederler. Düşman gibi görünürler ama aslında birbirleriyle gayet iyi geçinirler. Holigan taraftarlara birbirlerini yedirip , onların gözünü fanatizm ile boyayıp aslan payını alırlar.
piçleridir de diyebiliriz.
Galatasaray ve Fenerbahçe' nin rekabetini başarılarını kıskanan bir takım taraftarının söylemidir. 53 bin ve 55 bin kişilik stadyumların tıka basa dolu olması ve takımların promosyonlarına ilginin artması, kareografi yarışının sadece bu iki takım arasında oluşu, Ultraslan ve gençfenerbahçeliler gibi oluşumların diğer oluşumlardan fazla olması örgütsel olduğundan 'mafya' sıfatını söyleye biliriz. Oynanılan oyun için ise ; Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının başarıları ortada, tartışılması bile yanlış. Hakem kararlarına gelince; hakemler 'hep Galatasaray'ı hep Fenerbahçe'yi' tutuyor gibi saçma söylemlere de katılmıyorum. Zira verilen cezaların çoğu bu iki takım üzerinedir. bunun için çok sayıda örnek vardır. Fatih Terim'den kaleci Muslera'ya kadar değin verilen cezaları elinize vicdanınıza koyarak izleyin. Bu ülkede en çok cezayı alan taraftar oluşumu da Galatasaray'dır. Kareografi yapıldı diye 5 bin tl ceza verildi. Fatih Terim bu ülkenin bir bireyi olarak 'Gaziantep olayları' için verdiği tepki içinde keza aynı cezayı almıştır. Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın üzerine oynanan oyunlar yüzünden geçen yıl yıprandılar diyordum. Ancak aziz yıldırım'ın bizzat kendi ağzından kamuya söylediği 'şike yaptıysam fenerbahçe için yaptım' demesi bütün düşüncelerimi değiştirip Fenerbahçe ne çekiyorsa bu aziz yıldırım yüzünden demeye getirdi. En son yaptığı gafla herkesimden tepki almıştır. Ancak saha içinde hakemlerin verdiği kararlar 'futbol takım yöneticileri, oyuncuları, taraftarları ne der?' diye değil 'medya ve yorumcular ne der?' şeklinde düşündükleri içindir.
Medyayı nasıl yönlendirdiklerine bile bakarak varılabilecek sonuçtur. Tüm medya adeta köpekleri olmuştur. Biri de çıkmış demiş en büyük cezayı bu takımlar alıyor diye. He kuzum he. Biz biliyoruz onların büyük cezalarını.
türk futbolunun önündeki engellerdir. her koşulda her şartta kollanırlar.
Kayyum için sıra bekleyen mafya mı olur amk?
(bkz: 20 nisan 2019 emre akbaba nın yaptığı faul)
güncel Önemli Başlıklar